Našťastník Roland Green

10.7.2001
<p>Tolik chtěl kanadský biker potvrdit na domácí trati v Grousse Mountain svou letošní skvělou formu a mnoho mu k dalšímu vítězství nechybělo. Ve čtvrtém závodě Světového poháru Tissot Cup až do posledního kola Green, který pochází právě z tohoto regionu v Britské Kolumbii, jasně vedl, měl půldruhé minuty náskoku před všemi soupeři, když ho v polovině závěrečného okruhu zradila duše.</p>

Kanaďan sice defekt rychle opravil, ale mezitím se před jezdce týmu Trek-Volkswagen dostal Švýcar Christophe Sauser (Volvo-Cannondale). Green se ještě dokázal vzchopit a půlminutový Suaserův náskok stáhnul na polovinu, dojel druhý, což je po defektu impozantní, ale víc už nestihl. „Je to nejhorší defekt, jaký mě kdy potkal,“ bědoval Green, který jen těžko zadržoval slzy zmaru, a jeho zármutek byl pochopitelný. Útěchou mu může být pouze fakt, že po čtyřech dějstvích vede Světový pohár.
Letos poprvé se v SP výrazněji prosadil Australan Cadel Evans (3., Volvo-Cannondale), jemuž se v poslední době tolik daří v silničních závodech, čtvrtý dojel olympijský vítěz Miguel Martinez a pátý další Kanaďan, velká naděje, teprve 21letý Ryder Hesjedal (Subaru-Gary Fisher), vedoucí závodník Tissot Cupu v kategorii do 23 let. Mezi ženami triumfovala Sauserova krajanka Barbara Blatterová (Specialized), která také vévodí celkovému pořadí. Další podnik SP se koná v Durangu (14.-15. 7., trojzávod XC, DH, DL).

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu