Od pořadatelů Sudet

4.7.2003

VELKÉ SUDETY mají po posledním měření 120 km a jsou určeny pro zkušené a trénované jedince. Jsou nejen těžké, technicky náročné a dlouhé, ale i krásné a neopakovatelné. Za sucha, jako bylo loni, je celá trať 100% sjízdná. Za mokra to je podstatně těžší, což mohou potvrdit účastníci předloňského ročníku. Proto nepodceňte přípravu ani vybavení.

MALÉ SUDETY jsou shodné s úvodními 36 km dlouhé trati a absolvovat je může téměř každý. Zazávodit si zde mohou především juniorské a žákovské kategorie, začátečníci, členové doprovodných týmů a vůbec všichni, kteří se necítí na Velké Sudety.

Trať závodu je v terénu celoročně značena a doznala pouze dvou kosmetických změn při dojezdech do cíle Malých i Velkých Sudet. Start a cíl bude opět na teplické pěší zóně. První změna je na posledních pěti kilometrech Malých Sudet, kde byl úsek přes Lysý vrch nahrazen sjízdnější cestou podél Metuje a přes Kamenec. Druhá změna je na posledních pěti kilometrech Velkých Sudet, kde jsme se vrátili k původní trase, vedoucí z Dědova až k zámečku Skály na Bišíku a do sedla Váha, odkud následuje 3 km dlouhý sjezd přes Kamenec do cíle. V zájmu ochrany přírody a vaší bezpečnosti neodbočujte při projíždění trati ani při závodu ze značené trasy a neznečišťujte její okolí odhazováním odpadků. Po loňských zkušenostech s notorickými zkracovači budou během závodu na několika místech tajné kontroly, které budou zaznamenávat průjezdy a mají právo podvodníky diskvalifikovat.

První stovka z loňska bude mít po loňské premiéře na startovních číslech jména. Před startem, na 36.km a 74.km naleznete servisní stanoviště firmy RUBENA (kde si můžete zdarma vyměnit píchlou duši za novou), SRAM ŽITNÝ (kde se vám postarají o seřízení kola) a CHAIN STAR (kde si můžete nechat namazat řetěz). Novinkou jsou masážní stanoviště PALESTRA před startem, na 74.km a v cíli. Z důvodu vaší bezpečnosti a dodržení časového plánu závodu jsme ke stávajícím časovým limitům přidali limit na 36.km, který je v 11.30 hodin na průjezdu Velkých Sudet a ve 12.30 hodin v cíli Malých Sudet.

V rámci pátečního doprovodného programu na teplické pěší zóně si můžete projít expozice vystavovatelů, výhodně nakoupit, poslechnout si výklad trati, shlédnout velkoplošné video z minulého ročníku Sudet a letošního ročníku Šely. Do pohody bude hrát brněnský Drrrn a Superlimonáda a fungovat bude už i občerstvení. Sobotní program obohatí vystoupení mažoretek, bike trialová show, velkoplošná videoprojekce a samozřejmě obě brněnské kapely.

Za pořadatele 9. ročníku Cannondale Rallye Sudety

Tomáš Čada – ředitel závodu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu