Od pořadatelů Sudet

4.7.2003
<p>Motto: Tento závod se nevzdává.</p> <p>Bikeři, bikerky a bikerčátka!</p> <p>Ve dnech 5. – 6. září 2003 se východočeské městečko Teplice nad Metují stane opět místem setkání bikerů, kteří přijedou změřit své síly na 9. ročníku mountainbike marathonu CANNONDALE RALLYE SUDETY 2003. Závod je již tradičně zařazen do prestižních celoročních seriálů AUTHOR BIKE MARATONEC 2003 a VELO MTB SÉRIE 2003. Po vzájemné dohodě se Správou CHKO Broumovsko bude na dlouhé trati vydáno maximálně 1000 startovních čísel, tak nenechávejte zaslání přihlášky na poslední chvíli.</p>

VELKÉ SUDETY mají po posledním měření 120 km a jsou určeny pro zkušené a trénované jedince. Jsou nejen těžké, technicky náročné a dlouhé, ale i krásné a neopakovatelné. Za sucha, jako bylo loni, je celá trať 100% sjízdná. Za mokra to je podstatně těžší, což mohou potvrdit účastníci předloňského ročníku. Proto nepodceňte přípravu ani vybavení.

MALÉ SUDETY jsou shodné s úvodními 36 km dlouhé trati a absolvovat je může téměř každý. Zazávodit si zde mohou především juniorské a žákovské kategorie, začátečníci, členové doprovodných týmů a vůbec všichni, kteří se necítí na Velké Sudety.

Trať závodu je v terénu celoročně značena a doznala pouze dvou kosmetických změn při dojezdech do cíle Malých i Velkých Sudet. Start a cíl bude opět na teplické pěší zóně. První změna je na posledních pěti kilometrech Malých Sudet, kde byl úsek přes Lysý vrch nahrazen sjízdnější cestou podél Metuje a přes Kamenec. Druhá změna je na posledních pěti kilometrech Velkých Sudet, kde jsme se vrátili k původní trase, vedoucí z Dědova až k zámečku Skály na Bišíku a do sedla Váha, odkud následuje 3 km dlouhý sjezd přes Kamenec do cíle. V zájmu ochrany přírody a vaší bezpečnosti neodbočujte při projíždění trati ani při závodu ze značené trasy a neznečišťujte její okolí odhazováním odpadků. Po loňských zkušenostech s notorickými zkracovači budou během závodu na několika místech tajné kontroly, které budou zaznamenávat průjezdy a mají právo podvodníky diskvalifikovat.

První stovka z loňska bude mít po loňské premiéře na startovních číslech jména. Před startem, na 36.km a 74.km naleznete servisní stanoviště firmy RUBENA (kde si můžete zdarma vyměnit píchlou duši za novou), SRAM ŽITNÝ (kde se vám postarají o seřízení kola) a CHAIN STAR (kde si můžete nechat namazat řetěz). Novinkou jsou masážní stanoviště PALESTRA před startem, na 74.km a v cíli. Z důvodu vaší bezpečnosti a dodržení časového plánu závodu jsme ke stávajícím časovým limitům přidali limit na 36.km, který je v 11.30 hodin na průjezdu Velkých Sudet a ve 12.30 hodin v cíli Malých Sudet.

V rámci pátečního doprovodného programu na teplické pěší zóně si můžete projít expozice vystavovatelů, výhodně nakoupit, poslechnout si výklad trati, shlédnout velkoplošné video z minulého ročníku Sudet a letošního ročníku Šely. Do pohody bude hrát brněnský Drrrn a Superlimonáda a fungovat bude už i občerstvení. Sobotní program obohatí vystoupení mažoretek, bike trialová show, velkoplošná videoprojekce a samozřejmě obě brněnské kapely.

Za pořadatele 9. ročníku Cannondale Rallye Sudety

Tomáš Čada – ředitel závodu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu