POZOR! ZLATÁ HOREČKA se blíží!!

26.2.2003
<p>Velo Camp 2003, Zlaté Hory, 31.4 – 4.5. 2003</p> <p>Hra skončila, kočovné divadlo se přesouvá dál! Akci nazvané Velo Camp stačilo jen velmi málo času, aby si získala spoustu příznivců. V předchozích třech letech jsme projezdili okolí Prahy a pak nadvakrát pomezí Jižních Čech a Moravy. Původní myšlenka zůstává, kemp se stěhuje na jiné místo, za dalšími skvělými zážitky. Čtvrtý rok svého života prožije Velo Camp v cyklisticky velmi lákavé lokalitě Jeseníků, poprvé se tedy vydáváme do hor. Poprvé je také akce otevřena jak pro bikery, tak i pro silničáře. Obě skupiny si zde mohou najít skvělé terény! Proto – příznivci cyklistiky a časopisu VELO, přijeďte si s námi skvěle zajezdit, pobavit se, případně se i něco dozvědět! Volný den na „prvního máje“ doslova vyzývá k tomu, abychom zapomněli pouze na víkendovou akci a užili si kola naplno buď během čtyřdenní, nebo třídenní akce.</p>

Základní tábor : Bohema Zlaté hory – sportovně rekreační areál je umístěn v jedné z ekologicky nejčistších oblastí ČR v Jeseníkách. Je obklopen krásnou přírodou
s čistým horským vzduchem a nepřeberným množstvím tras pro bikery i silničáře.
Ubytování: hotelové čtyřlůžkové pokoje se sociálním zázemím, nebo desetimístné bungalovy s umyvadlem a s teplou vodou (společné WC a sprchy v nedaleké budově) Stravování: polopenze, domácí kuchyně v restauraci a salonku (kapacita 150 + 50 míst),

začátek středeční, resp. čtvrteční večeří, konec nedělní snídaní, oběd je možno

doobjednat na místě
Zázemí: hlídání kol denně od 18:00 do 8:00 hod, mytí kol, servis pro naléhavé opravy, možnost koupě základních náhradních dílů (duše, pláště, ráfky, brzdové špalky), v případě větších technických potíží možno zajistit náhradní díly
Program: vyjížďky budou startovat denně v 10.00 hod
Po návratu z tratí: večery rozhodně nebudou dlouhé – připraveny jsou přednášky, besedy se zajímavými lidmi, nezbytné rožnění selete, něco muziky, sauna, masér… Prostě pro každého něco! Dále je možno využít příjemného posezení v restauraci nebo v baru Fortuna s nabídkou kvalitních vín, různých druhů alkoholických i nealkoholických nápojů a samozřejmě piva.
Na nedělní dopoledne plánujeme pro zájemce ukázku RÝŽOVÁNÍ ZLATA přímo u skanzenu
Zlatorudných mlýnů s následnou prohlídkou a výkladem. V případě nepříznivého počasí ji může nahradit prohlídka muzea s výkladem.

PRO BIKERY I SILNIČÁŘE!!
Trasy: MTB – na výběr jsou každý den opět dvě varianty tras – krátká 40–50 km

  • dlouhá – 70–90 km
  • v neděli před odjezdem pouze jedna trasa cca 40 km

Na každé trase budou k dispozici minimálně 2 vůdci, jeden pro rychlejší a jeden pro pomalejší skupinu. Všechny trasy vedou malebnými údolími horských potoků i po hřebenech strmých kopců s dalekými výhledy, většinou po místních a lesních cestách, místy po silnicích 3. třídy. Různorodost terénu všech možných stupňů obtížnosti je rájem pro všechny cyklisty. Celá oblast je velmi dobře zmapována.
Zajímavá místa, která rozhodně nemineme: Praděd, Biskupská kupa, Zlatý Chlum (rozhledny), Mechová jezírka na Rejvíze, Rejvíz, Jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku, Priessnitzovy lázně v Jeseníku, lázně v Karlově Studánce, Nýznerovské vodopády, Venušiny misky a spousta další

SILNICE – pro příznivce silniční cyklistiky bude na každý den připravena doporučená trasa pečlivě vyznačená do mapy, s variantou pro náročné i pro pohodové jezdce. V prvním případě půjde o zhruba 80–100 km, ve druhém okolo 50–60 km.
Lákavé okamžiky: přímo se nabízí výjezdy do jesenických sedel (například Červenohorské, Ramzová, Skřítek, Videlské) a samozřejmě trasy po málo frekventovaných silnicích na Praděd, Karlovu Studánku (vodní přečerpávací elektrárna v Koutech) a další. V plánu je i přejezd státních hranic do Polska, nedaleko od základního tábora se totiž rozléhají Otmuchovské a Nysské jezero s písečnými plážemi.

RODINY S SEBOU!!
Chcete strávit příjemné dny s kolem a přitom zůstat se svými nejbližšími? Žádný problém, vezměte je s sebou! Ochotný personál kempu vám dá jak TIPY NA ZAJÍMAVÉ PĚŠÍ VÝLETY DO NEJBLIŽŠÍHO OKOLÍ, TAK I NA KRÁTKÉ CYKLOTURISTICKÉ VÝLETY NENÁROČNÝM TERÉNEM.
Vrchy Zlatohorské vrchoviny jsou hustě porostlé lesy a protkané turistickými stezkami. V okolí areálu je mnoho zajímavých míst, kam je možné dojít i pěšky – například rozhledna na Biskupské Kupě, poutní místo Marie pomocné, kostelík sv. Rocha, zříceniny hradů Edelštejn a Leuchtenštejn, Hornická naučná stezka, muzeum hornictví a čarodějnických procesů ve Zlatých Horách a další.
Zajímavé vyžití nabízí i bohaté zázemí areálu a jeho okolí. Pro sportovní vyžití je k dispozici betonové hřiště, minigolfové hřiště, krytá hala 42×36 m (2 tenisové kurty), beachvolejbalové hřiště, posilovna, sauna, kolečkové brusle, ping-pong stoly.

Přihlášky
Také Velo Camp 2003 bude omezen počtem účastníků, ovšem kapacita kempu představuje až 600 lidí! Přihlásit se je možné nejpozději do 20.4.2003, ovšem pozor, NE NA ADRESU REDAKCE! K přihlášce je nutno přiložit doklad o zaplacení a uvést do ní potřebné údaje (jméno, adresa, e-mail, telefon – ve vlastním zájmu, členové klubu VeloUni své členské číslo). Platbu lze provést i za více lidí dohromady, v přihlášce však musí být uvedeny i jejich údaje. Na www.ivelo.cz se dozvíte aktuální stav přihlášek. Storno účasti na Velo Campu lze provést nejpozději do 20. dubna 2003, později budou z ceny odečteny nutné výdaje!

VELO CAMP 2003 „Zlatá horečka“
Termín: Varianta A – 30.4.-4.5.2003, nástup středa večer

Varianta B – 1.5.-4.5.2003, nástup čtvrtek večer
Místo: Bohema Zlaté hory, Jeseníky
Strava: polopenze
Zázemí: iontový nápoj, energetické tyčinky, masér, mechanik, průvodci, mapka, mytí a hlídání kol, sauna, bohaté zázemí kempu
Ubytování: čtyřlůžkové hotelové pokoje se sociálním zázemím, příp. po vyčerpání kapacity hotelu (440 míst) bungalovy
Informace: velocamp@vpress.cz
Info k areálu: www.bohema-zlatehory.cz
Cena: Varianta A – 4 dny – 1350 Kč, pro členy klubu VeloUni 1280 Kč

Varianta B – 3 dny – 1050 Kč, pro členy klubu VeloUni 990 Kč

POZOR: PASY S SEBOU! V plánu jsou i trasy s přejezdem do Polska!

Přihlášky: POZOR! Zasílejte na adresu Makalu s.r.o., Václavské náměstí 66/808, 11000 Praha 1 (vyplňujte čitelně!) do 20.4.2003. Přih­lášky došlé na adresu redakce nebudou akceptovány!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu