Turbošnek team – Bike sraz 2002 (info od pořadatele)

26.9.2002

Den nultý – pátek 26.7.02´: Den ve znamení příjezdu do vysočinské Mekky „bajkingu“ – Nového Města na Moravě.

Den prvý a zahajovací – sobota 27.7.02´: Odjezd byl naplánován od novoměstského učiliště Na Bělisku na devátou hodinu. Peloton asi pětadvaceti bajkerů a bajkerek si to šinul nejkratší cestou do terénů. Po cestě jsme provedli ještě nezbytné drobné úpravy našich nablyštěných strojů (jako: dosvařovat několik prasklých rámů, vyměnit pružiny ve vidli, či výměna necentrovatelného ráfku …:-)). Úvodní stoupání nás provedlo centrem areálu Zlaté lyže a prověřilo kvalitu osazenstva. Celá trať nás provedla nejhezčími zákoutími Vysočiny (pro znalce zdejšího terénu např: výjezd na Fryšavský kopec, stoupání na Devět skal s následným sjezdem do Svratky, místa naší zastávky na oběd). Během oběda jsme se dohodli na rozdělení celé skupiny a to na Elite a semiElite. Další část trati se již absolvovala ve svižném tempu první Elitní skupinky 13ti statečných o tom, že jsme se vůbec nešetřili svědčí zeměpisné názvy míst, která jsme překonali (Rybenské perníčky, Buchtův kopec, Dráteníčky a Pasecká skála). Musím konstatovat, že první den jsme se prošili docela slušně (i na to, že jsme jeli celkem lidsky – průměrka 15,9km/h na 69,5km obtížném okruhu)

Večerní posezení (a dobíjení baterek po náročném dnu) se konalo v Maršovské restauraci. Po chutné večeři a několika dvanácti woltových pivech došlo na plánovanou přednášku a diskuzi.

Den druhý a poslední – 28.7.02´: Poučeni z předešlého dne jsme se rozdělili na dvě skupiny (jedna si jela svoji vlastní trasu a občas si ji podle nálady a fyzických možností aktérů upravila a ta druhá se držela striktně předem přesně definovaného plánu, jehož cílem byla zřejmě totální destrukce účastníků). Druhá Elitní skupinka na startu prořídla na konečných deset statečných a zatvrzelých bikerů. Hned od počátku bylo tempo skupiny ELITE celkem slušný a hlavně nebyly čekací zastávky. Opět jsme nevynechali několik známých a vyhledávaných míst naší krásné Vysočiny (např: sjezdovka na Studnice, Štarkov, výjezd z Jimramova na Prosíčku, Buchťák, Fryšava a poslední sjezd z Vlachovic do Nového Města) Průměrná rychlost druhé etapy dlouhé 56km byla 14,6 km/h.

Po příjezdu k SOU následovalo rozloučení a potvrzení účasti pro příští rok

Pokud Vám to ještě nestačilo tak navštivte naše stránky: http://turbosnekteam.hyperlink.cz

Druhý ročník se uskuteční v červenci 2003. Další info a přihláška na: http://turbosnekteam.hyperlink.cz/bike.sraz.htm

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu