41. ročník PRAHA – DOKSY se jede ve čtvrtek 25. května 2023.

16.5.2023

Vzhledem k uzavírce silnice u obce Mratín a Kostelec nad Labem je letos prezentace a start závodu až v obci VŠETATY.

Prezentace v sokolovně v obci Všetaty – od 14:30 do 15:30 hodin. Start v obci Všetaty, kategorie A + B v 16:00 hod., ostatní startují v 16:10 hodin – oddělený start. Letití (od 40 let výše) a ženy se opět distancují od mladých rychlíků a startují v 2. balíku o 10 minut později! Závod je zařazen do seriálu závodů UAC a ELM. Asi v 15:00 hodin startují cyklisté zdravotně, tělesně či jinak handicapovaní, kteří by nedokázali dorazit do cíle do 19 hodin, tedy v čase okolo 4 hodin. Nutno nahlásit při prezentaci. Podle dosažených časů jsou i tito cyklisté v cíli zařazení do pořadí kategorie, kam náleží.

Trasa závodu měří 64 km a vede ze Všetat – Čečelice – Byšice, zde doprava po mladoboleslavské silnici asi 5 km, pak doleva do obce Řepín (vrchařská prémie Kola Derfl pro vítěze 2.balíku) – podél obce Nebužely – Střemy – Kokořín Důl – Ráj – Romanov (horská prémie Pivovaru Svijany pro vítěze 1.balíku) 40.km– Mšeno – Lobeč – Nosálov – Žďár– Ždírec – cíl ve stoupání před obcí Tachov.

Mapa a profil: https://mapy.cz/s/gagolusura https://connect.garmin.com/modern/course/148457917

Značení trasy je žlutými a oranžovými šipkami na vozovce. Po zkušenostech z minulých ročníků doporučujeme sledovat značení, dost cyklistů dokázalo přes čtyři výrazné šipky na vozovce ukazující odbočení doprava (do Kokořínského údolí) makat rovně ku Mělníku.

Kromě vrchařské a horské prémie je opět vyhlášena soutěž o nejhmotnějšího cyklistu v cíli, s vysoce kalorickou cenou od sponzora Maso, oheň, čoud! Cenu získá i 41. v pořadí mladého i zralého balíku a rovněž cyklista, který se dokáže kochat krásnou tratí závodu nejdéle a také nejstarší účastník závodu. Vyhlášení bude tradičně v Doksech na terase kempu Bílý kámen kolem 19:30 hod.

Tamtéž následuje i oblíbené posezení s hojnou konzumací jídla a pití v jarní noci, dlouhý a bujarý pokec kolečkářů. Opět je zajištěno nocování v chatkách kempu (přihlášení a zaplacení při prezentaci, nejpozději před vyhlášením na terase v Doksech, ložní prádlo je v chatkách). Nocleh za cca 200 Kč za osobu, teplá jídla kolem 150 Kč. Poklidný, nezávodní návrat k domovům pak v pátek ráno, nebo jak kdo musí…

Odvoz bagáže do cíle je možný v doprovodných vozidlech. K dispozici bude několik míst pro večerní zpáteční odvoz i s koly.

Další informace na tel. 604 806 516 – Robert Sýkora – Kolíkáč, 724 082 290 – Karel Prager – Kapr Web: https://doksy.vinohradskeslapky.com/

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu