Anlen Profitop Galaxy Maraton, aneb jihoceska rychlovka pro vsechny

18.9.2002
<p>Stadion Slavia VŠZ v Českých Budějovicích, bývalá plochá dráha, ještě nesl známky nedávných povodní. Také se nachází v blízkosti centra města, kde voda zuřila. V sobotu 14. září však již byl plně připraven zvládnout nápor maratonců při 10. podniku Velo MTB Série – Anlen Profitop Galaxy Maratonu. Přes tři stovky účastníků si mohlo v krásném počasí vychutnat kvalitně zajištěný závod.</p>

Anlen Maraton při svém sedmém ročníku našel to správné zázemí. Ačkoliv je stadion blízko centra, nabízí naprostý klid a pohodu – sprchy, šatny, občerstvení, doprovodný program. Start závodu proběhl ve dvou vlnách (dlouhá a krátká trať) na škvárovém oválu. Dlouhá trať měřila 95 km a krátká 55 km. Pro obě bylo společné nízké převýšení – i přesto, že se borci museli vyškrábat až na vrchol Kletě, nejvyššího kopce v okolí (1084 m.n.m.), bylo převýšení na dlouhé trati 1650 m. V praxi to znamenalo dvě věci – velmi rychlý průběh závodu a za druhé fakt, že Anlen Maraton je maratonem pro všechny, nejde o žádný extrém.
Trať nesla jen minimální stopy po velké vodě. Sjezd z Kleti byl o něco více vymletý, louky podmáčené. Během necelých 100 kilometrů čekaly na jezdce vlastně jen dva výraznější kopce, jinak se trať spíše houpala. Vedla po lesních, polních a asfaltových cestách. Právě na adresu asfaltu bylo možné sem tam zaslechnout, že by jej mohlo o něco méně. Značení bylo zvládnuté na jedničku, pořadatelé si za něj vyslechli vesměs pochvalná slova. Vzhledem k rychlejšímu průběhu závodu se zdály být i pouhé dvě občerstvovací stanice dostačující.
Z vítězství se radoval Ivan Rybařík z týmu Ravo Racing, který za sebou nechal jednoho z nejlepších českých bikemaratonců Luboše Němce z CK MTB Maraton Hlinsko a na třetím místě Dana Horáka (GF MTB Team). Mezi ženami přesvědčivě, téměř o 40 minut, zvítězila Kája Polívková (Gary Fisher) před Lucií Velechovskou (M.K.V. Sport) a Hanou Plochovou (GS Team SPSVD Jistebnice). Čas nejlepšího muže byl 3:30:09 hod, což vzhledem k délce závodu znamená průměr ke třiceti kilometrům v hodině.
Veškeré další informace a kompletní výsledky naleznete na www.anlen.cz.
 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu