40. výročí závodu Karlovy Vary – Unhošť zve na start

10.5.2023

Dne 21. května 2023 uběhne 40 let od okamžiku, kdy byl odstartován první ročník závodu Karlovy Vary – Unhošť. Závodníci se po tříleté přestávce od konání posledního závodu – přesně v jubilejní den tohoto výročí – opět postaví na letišti Karlovy Vary na start. Už ne v teplácích a keckách, jak tomu bývalo v začátcích, už to bude o něčem jiném! Opětovně, tradičně bude závod odstartován praporem HAF Klubu. Cyklisté vyrazí do Unhoště …

Po uplynulých čtyřech desítkách let mnozí se zákonitě už startu nezúčastní, v Unhošti tak budou chybět! Tak jako dřív zde už nezazní komentátorská slova Luďka Brábníka, Karla Maliny nebo Otakara Černého! Ale závod Karlovy Vary – Unhošť se pojede, bude mít opět své vítěze, nebude mít své poražené! Zvítězí všichni, kteří odstartují, tedy i ti, kterým se stávající 121,5 km dlouhou trať z jakéhokoliv důvodu nepodaří pokořit.

Věřme, že se znova a nově začíná psát další úspěšná historie legendárního, ojedinělého cykloturistického závodu Karlovy Vary – Unhošť! Závodu cyklistů amatérů, ale i jeho amatérských organizátorů.

Start bude v 10:00 hod. Na letišti u Karlových Varů. Tam se, za laskavého svolení Policie Karlovy Vary, můžete připravit na start k závodu. Pro tuto přípravu prosíme, abyste využili prostoru vymezeného pořadatelem. V žádném případě neparkujte ani se nerozjíždějte na hlavní silnici R/6. Pokud pořadatel tuto skutečnost zjistí, jezdec nebude puštěn na start. Organizace je pro pořadatele náročná, dodržujte proto jejich pokyny. Vše se koná podle pravidel silničního provozu. Závod bude odstartován za podmínek, že odjedou z místa startu všechna soukromá vozidla. Soukromý doprovod cyklistů během jízdy je přísně zakázán.

Pořadatel nabízí přihlášeným cyklistům dopravu na start závodu autobusem. Odjezd autobusu bude z Unhoště v 6:00 hod z Václavského náměstí naproti kostelu. Cena za dopravu je 300 Kč.

Trať je dlouhá 121,5 km. A vede po nové trati kterou naleznete na stránkách závodu www.vary-unhost.cz. Věnujte této změně zvýšenou pozornost. Nová trasa bude zabezpečena pořadateli.

Na trase je pro Vás připraveno označené občerstvení na 60 km, kde bude zajištěna i zdravotnická služba a spojení se sanitním vozem a všemi pořadateli. V tomto místě bude také vrchařská prémie Rakovník Špičák Viola. Po celé trase Vás budou doprovázet označené vozy pořadatelů, moto doprovod, mechanický vůz a sběrný autobus označený nápisem „Konec závodu”. Prosím, dbejte jejich pokynů. Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní 40. výročí od prvního startu závodu, který proběhl 21. května 1983, připravili jsme zvláštní kategorii pro ty, kteří celý závod pojedou na kole 80. let a v retro oblečení. Pro tyto účastníky bude upřednostněn start již v 9:00 hod.

A na závěr, samozřejmě nebude chybět ani nejdůležitější postava celého dne, neúnavný organizátor a duše celé akce, Antonín Mittelbach 🙂

Odkaz na webové stránky:

http://www.vary-unhost.cz

Odkaz na registraci:

https://sportt.cz/register/1262

Odkaz na fb:

https://www.facebook.com/zavod.karlovy.vary.unhost

 

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu