Plzeňské závody MTBO vyjasnili nominaci na mistrovství světa

14.6.2002
<p>Markéta Jakoubová a Radovan Mach se stali vítězi 3. kola Českého poháru MTBO, který má za sebou 6 závodů z jarních 8. Sportovní disciplina MTBO (Mountain Bike Orienteering = orientační závody na horském kole) se v letošním roce připravuje na premiérové mistrovství světa, které se koná od 2. do 7. 7. 2002 ve francouzském Fontainableau.</p>

Město Touškov u Plzně se stalo centrem dalšího kola MTBO Českého poháru. Krátká a klasická trať byla perfektní prověrkou před MS ve Francii – hustá síť cest a pěšin v mírně zvlněném terénu umožňovala velké množství variant postupů. Déšť proměnil jinak poměrně rychlý povrch v měkký terén, který vymáčkl ze závodníků maximum jejich fyzických i technických možností.
Účast německého a rakouského reprezentačního družstva vytvořila silné konkurenční prostředí, ve kterém se rozhodovalo o nominaci na blížící se mistrovství světa. Při neúčasti Jaroslava Rygla, vyhrál oba závody s přehledem jemu vlastním 2-metrový Radovan Mach z Tesly Brno. Na dalších místech se umístil Petr Strejček z Tesly Brno a Jiří Kubín z USK Praha.
V kategorii žen vyhrála německá závodnice, zdatně jí sekundovala naše Markéta Jakoubová z USK Praha. Jaroslava Folprechtová (Turnov) získala v celkovém hodnocení překvapivé 3. místo.
O finálním složení našeho reprezentačního družstva rozhodne Mistrovství České republiky, které se pojede v Jihlavě 22. a 23. 6. 2002.

„Nejsem trenérem družstva,“ prohlásil Radovan Mach, vítěz závodu a zároveň manažer družstva MTBO, který se nominací dostal do role, které se v tenisu říká hrající kapitán družstva. „Závody Mistrovství světa ve Francii pojedu jako závodník – družstvo povede po organizační stránce Jan Šemík a Tomáš Sýkora po trenérské stránce.“