Starobrno Tour se vydařila

20.5.2002
<p>Střediskem závodu se již podruhé stal prostorný a výborně vybavený autokemp Obora u Brněnské přehrady. Tratě silničního i bikového závodu byly vedeny stejně jako loni severozápadním směrem od Brněnské přehrady k údolí Bílého potoka. Druhého Starobrno Tour ročníku se zúčastnilo přes 800 cyklistů.</p>

V kategorii MTB startovalo 488 účastníků . Za ideálního počasí avšak na trati podmáčené deštěm udávali tempo především jezdci brněnského Rocky Bikes GT týmu společně s Milanem Bachmanem a Jaromírem Purmenským. Mnohá stoupání i prudké sjezdy překonávali jezdci s nebývalou bravurou. Na 25.kilometru postihl defekt jednoho z favoritů závodu Pavla Boudného. Jaromír Purmenský nastoupil k sólovému úniku na 30.kilometru a suverénně zvítězil s náskokem více než 4 minut před Milanem Bachmanem z Břeclavi. Slouží ke cti i všem ostatních účastníkům (z nichž mnozí se takové akce účastnili poprvé), že jen 19 z nich nedojelo do cíle.
Do silničního závodu se prezentovalo celkem 160 účastníků (16 nedokončilo) ve čtyřech kategoriích. Na trati 110 km se záhy po startu vytvořilo několik skupinek jezdců, kteří společnými silami bojovali se silným větrem, který závodníky provázel po celou dobu. V závěru závodu se vedoucí skupina roztrhala a pro vítězství si dojel Milan Fajt z Brna před Lubošem Zavadilem z Vyškova.
V cíli závodu čekalo každého účastníka občerstvení a o zábavu se postarala country kapela Sedlo.První tři jezdci v každé kategorii obdrželi mimo věcných cen i cyklistické trikoty s logem závodu, které jim předali představitelé hlavního sponzora pivovaru Starobrno. Když přičteme účastníky Hobby trasy na 27km, zúčastnilo se druhého ročníku Starobrno Tour přes 800 cyklistů.

Jaroslav Ježek

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu