Na poslední jarní akci KPŽ do Krkonoš

16.6.2017

Dopoledne v 9:00 tradičně odstartuje dětskou sérii ČT Déčko Junior Trophy nejstarší kategorie 12 – 13 let, následovat budou postupně všechny věkové kategorie dětí až po nejmenší chlapce a děvčátka na odrážedlech. Nezapomenutelnou kulisu poskytnou dětské trati místní letadla, největší atrakcí bude ale jistě Jaroslav Kulhavý, který se coby patron seriálu Kolo pro život bude věnovat dětem celé dopoledne, než vyrazí spolu s dalšími závodníky v 11:30 z vrchlabského náměstí TGM na trasu hlavního závodu. Ten měří 50 km a nabídne slušné převýšení 1800 m – inu, co byste jiného čekali od závodu vedoucím po hřebenech našich nejvyšších hor. Vzhledem k nedělnímu Českému poháru v Bedřichově bude určitě hlavní závod našlapanější než kdy jindy. Kromě tradičních KPŽ leadrů ze stáje Česká spořitelna Accolade, Pavla Boudného a Matouše Ulmana, budou Jardovi Kulhavému zdatně konkurovat další elitní závodnici, mezi favority bude patřit určitě Kristián Hynek a žádný špatný výsledek se nedá očekávat ani od Lukáše Bauera, kterému to, jak známe, velmi jezdí kromě běžek i na kole. Přidejte se na start i vy a porovnejte svůj čas s nejlepšími českými sportovci.

Kdo si na takovou porci netroufám, pro něj je určená kratší trasa C (33 km, převýšení 1192 m), která startuje ve 12:30 z vrchlabského náměstí, pro úplné pohodáře a rodiny s dětmi je jako stvořená nesoutěžní Fitness jízda.Tato vyjížďka měří 33 km a má převýšení 1415 m. Najeté a nastoupané metry vás vyděsily? Nebojte se! Do délky i výšky jsou započítány i všechny úseky vzhůru, které zdoláte nečekaně pohodlně. První vám pomůže překonat lanovka z Herlíkovic na Žalý, druhý krpál budete sledovat i se svým kolem ze zbrusu nové šestimístné lanovky v úseku Svatý Petr – Pláně. Ve finále to znamená, že Déčkaři pojedou pouze po rovině nebo z kopce dolů. Kdo v minulosti tuto nádhernou cyklovyjížďku absolvoval, moc rád si ji zopakuje. Čeká vás vyhlídková jízda, kochat se budete pohledy na běžně nepřístupné území Krkonošského národního parku. Jízdu na kole vám zpříjemní také občerstvovací stanice. Hromadný start je ve 12:30, pokud nechcete čekat na odbavení na lanovce na Žalý, vyražte kdykoliv v čase 11:35 – 12:10. Využijte výhodné rodinné startovné a nezpomeňte, děti startující v dětských závodech (startovné 100 Kč) mají fitness jízdu zdarma!

Přijeďte strávit s rodinou hezký sportovní víkend do Krkonoš. Registrace do závodu je možná na vrchlabském letišti v pátek od 18:00 do 20:00 a v sobotu od 8:00 do 11:30. Více na www.kolopro.cz

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu