Specialized odhaluje novinku vytrvalostních silničních kol

9.9.2016

Specialized těsně spolupracoval s firmou McLaren, aby vyjasnili, jaký význam má plynulost. Společně analyzovali jakým způsobem na sebe působí jezdci a povrch silnice. Zároveň zjišťovali, jak popsat plynulost, aby mohli zvýšit rychlost a omezit vibrace způsobené jízdou na silnici, jež se pak přenášejí na jezdce.

Eric Schuda, ředitel divize silničních kol firmy Specialized k tomu říká: „Abychom mohli uvést do života koncept „plynuleji znamená rychleji“, setrojili jsme tlumič Future Shock. Naše testy odhalily, že vibrace způsobené jízdou po silnici se nejsilněji projevují v přední části kola. Tyto vibrace jsme chtěli omezit a tak jsme vyvinuli systém odpružení, který absorbuje vliv nárazů v řídítkách. Toto řešení způsobuje, že kolo se pod rukama jezdce „pluje“ a jízda je na hrbolatých cestách nejen plynulejší, ale také prokazatelně rychlejší. Tlumič Future Shock má také tři různé úrovně nastavení pružiny, což prodejcům umožní nastavit jízdní styl podle požadavků zákazníka. “

Kromě tlumiče Future Shock je kolo navíc vybaveno i sedlovkou CG-R a novým uchycením sedlovky Drop Clamp, který umožňuje její prohnutí směrem dozadu až o 20 mm. Spolu tyto komponenty vylepšují plynulost jízdy, rychlost a pohodlí. Přitom i zvyšují trakci a ovladatelnost.

Kola řad S-Works Ruby a Roubaix budou navíc osazena nejnovějšími zapletenými koly Roval CLX 32 od Specialized, která jsou lehčí, aerodynamičtější a mají nižší valivý odpor než předchozí model CLX 40.

Modely Pro a S-Works jsou také osazeny naším úložným systémem SWAT™, který je dokonale umístěn nad středem. Tento systém nabízí nejlogičtější místo, kam si ukládat nářadí potřebné pro opravu defektů. Toto úložiště může být zakoupeno i v naší obchodní síti a je kompatibilní se všemi novými koly Ruby a Roubaix.

Obě kola byla zkonstruována s využitím technologie Rider-First Engineered™. Ruby je tak prvním dámským silničním kolem, které bylo s využitím této technologie zkonstruováno. To znamená, že všechny velikosti rámů byly vyvinuty zvlášť s ohledem na velikost jezdce. Oproti tomu tradiční způsob výroby rámů vypadá tak, že je zkonstruována střední velikost rámu a pak už jsou jen vyráběny větší či menší velikosti tohoto rámu.

My ve Specialized věříme, že tyto dvě novinky v kategorii silničních kol dokazují, že plynuleji znamená doopravdy rychleji.

(tz)

foto archiv Specialized

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu