Berounská výzva pro MTB vytrvalce

21.7.2016

„Na bikery bude čekat členitý 10 km okruh, plný singltreků, sjezdů i náročných stoupání, který závodníky zavede např. až do těsné blízkosti rozhledny Děd,“ slibuje hlavní organizátor závodu Petr Šírer.

Start bude v sobotu v 9.00 hod. ráno a cíl tentýž den ve 21.00 hod. Proto nebudou potřeba během závodu žádná světla. Trasa povede výhradně po lesních cestách. Na závodníky mimo šotolinového úseku při průjezdu/průběhu depa nečeká nikde žádný asfalt. Zázemí celého závodu bylo letos trochu netradičně přesunuto z Berounského kempu do prostor bývalého vojenského areálu. Pořadatelé si od toho slibují větší „splynutí“ závodníků s okolní přírodou. „Je to takový návrat ke kořenům mountain bikingu.“ vysvětluje celou myšlenku ředitel závodu a dodává „Chtěli jsme se oprostit od všech vymožeností dnešní doby a zprostředkovat účastníkům zážitek hodný tohoto formátu závodu. Něco jako novodobé gladiátorské hry, kde se každý sám popere s připravenou tratí a poměří síly s ostatními soupeři“. Účastníci se nemusí ale bát, v depu samozřejmě naleznete základní vybavení jako jsou mobilní toalety, pitná voda, prostor určený pro pitstopy a klidovou zónu, kde si můžete postavit stan. Vyhlášení vítězů proběhne potom za soumraku při světle loučí. Večer po závodě bude následovat after party v podobném duchu jako celý závod.

Tento vytrvalostní závod se uskuteční v rámci víkendového programu s názvem Berounský cyklo-běžecký víkend 30.-31.7.2016.

PROGRAM

sobota

Berounská 12 hod MTB a Berounská 12 hod RUN

neděle

Dětské běžecké závody 100 m až 4 km, hlavní běžecký závod 10 km a 20 km a MTB závod 30 km a 50 km

Více informací na www.berounskadesitka.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu