Praha – Karlštejn Tour České spořitelny již tento víkend

19.7.2016
<p>V sobotu 23. července odstartuje z Dostihového závodiště Velká Chuchle už devátý díl letošního seriálu Kolo pro život. Cvalové a klusácké dostihy pro tento jeden jediný den v roce nahradí závodníci na horských kolech v rámci největšího pražské MTB akce: Praha – Karlštejn Tour České spořitelny, která se druhým rokem pojede s podtitulem Velká cena Prahy na horských kolech. Kdo je z Prahy a blízkého okolí a jen trochu jezdí na kole s tlustými plášti, určitě zná nebo se již zúčastnil některého z desíti minulých ročníků a rád se vrací. O nesmírné popularitě tohoto závodu vypovídá i rok od roku narůstající číslo aktivních účastníků z celé republiky, které se v loňském roce přiblížilo magické hranici dvou tisíc.</p>

Obrovským pozitivem této sportovní události je možnost vybudovat zázemí ve skutečně velkorysém areálu chuchelského dostihového závodiště, odkud startují všechny trasy a kde mají své místo i dětské závody. Děti to pěkně napálí po travičce v rámci ČT Déčko Junior Trophy a porovnají své dovednosti a rychlost na kole v šesti věkových kategoriích, včetně nejmenších prcků na odrážedlech, kteří startují zdarma. Rodiče a další doprovody mají pěkný přehled, na své ratolesti dobře vidí a ze všech sil malé „koníky v helmách“ povzbuzují.

Impozantní je start všech tří tras pro dospělé bikery na klusáckém oválu. Diváci fandí z ochozů tribun, z dolní terasy nebo na začátku tratě ve Velké Chuchli a závodníci se ženou za zaváděcí Škodovkou od prvního šlápnutí do pedálů neskutečnou rychlostí. Za několik sekund po nich zůstane ve vzduchu jen bílý obláček prachu, který si po minutce zase poslušně sedá na zem. Vybrat si můžete ze tří distancí. Hlavní trasa B měří 53 km a má převýšení 1150 m, kratší trasa C nabídne 37 kvalitních bikových kilometrů s převýšením 810 m. Nejkratší trasa D, tzv. Fitness jízda je naopak pojata jako nezávodní vyjížďka na 19 km a má převýšení pouhopouhých 131 m. Právě díky tomu je určena především pro společnou jízdu dětí s rodiči nebo pro ty, co nemají chuť závodit, ale chtějí si na kole aktivně užít hezký den uprostřed přírody.

Zatímco Fitka zavede cyklisty po startu přes most na pravý břeh Berounky do Lahovic, na Zbraslav a dále až do Dolních Černošic, obě delší trasy jsou vyznačeny na opačně straně řeky. Málokdo by věřil, že jede v bezprostředním okolí největšího města v republice! Bikeři určitě ocení překrásnou přírodu CHKO Český kras, roblínského údolí nebo průjezdy malebnými ranči s dlouhosrstým skotem v okolí Vonoklas. Milovníci pravého bikingu zaplesají nad technickou pestrost trati, kde polní a lesní cesty střídají kamenné úseky. Nebude chybět pověstný výjezd na krpál za Mořinkou, kterému nikdo neřekne jinak než Mont Ventoux. A připravené jsou také dobře zásobené občerstvovací stanice s ovocem, sladkostmi i profesionálními výživovými doplňky od Nutrendu či Servis Pointy Park Tool s ochotnými mechaniky v případě defektu na trati.

Po závodě určitě všichni docení výborné služby pro závodníky v zázemí: Depo Kooperativy s převlékárnami, sprchami, mycí zónou a mechanickým depem pro kola a bezpečnou úschovnou kol, Modrá zóna České spořitelny s vynikajícím cateringem a jídelnou či relax zónou a nabitým celodenním doprovodným programem pro děti, Škoda Auto se svým stánkem, butikem a nablýskanými auty, Prádelna Whirlpool se postará o vaše špinavé dresy a také spousta dalších prodejních stánků partnerů, bez kterých si už závodníci podniky KPŽ ani neumí představit.

Ještě před závěrečným slavnostním vyhlašováním vítězů na velkém pódiu a slosování tomboly shlédnou diváci z tribuny závodiště „malý cyklistický bonbónek“ – vložený stíhací závod jednotlivců na 1 + 3 dostihová kola: Chuchelský sprint Taxi Praha, Kritérium hlavního města Prahy na horských kolech. Ve hře je letos dokonce pět prémií (3000, 2000, 1500, 1000 a 500 Kč) pro nejrychlejších pětici sprinterů v cíli. Určitě se nechte strhnout a přidejte se k hlasitému skandování a podpoře borců anebo se rovnou přihlaste a nechte se povzbudit diváky. Podmínkou je, že se ve stejný den zúčastníte jedné z tras B nebo C, zato startovné je zdarma.

Již tak bohatý program dále doplní dopolední účast a autogramiáda hokejisty Tomáše Hertla a odpolední podpisovka triatlonisty Honzy Čelůstky, který si nenechá ujít i závodění na trase B. Po celý den bude v areálu u stánku Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR probíhat ukázka první pomoc a prezentace projektu Rescue Me, který přijde představit český polárník Václav Sůra. Ve výčtu zajímavých jmen nemůže chybět ani paralympionik Michal Stark, který se postaví na start závodu na trase C.

Populární bikerskou akci již popáté podpoří Hlavní město Praha, letos také v rámci programu Praha Evropské hlavní město sportu. Hlavním partnerem 11. ročníku Karlštejn Tour je Česká spořitelna, dalšími významnými partnery jsou Městská část Praha – Velká Chuchle, Městská část Praha – Radotín a CzechTourism. Díky ale patří všem, kteří závod podporují a pomáhají ho realizovat, včetně přilehlých obcí a jejich starostů, policie ČR, hasičského sboru Třebotov a spousty dobrovolníků, bez kterých by tak velký podnik nebylo možné uspořádat.

Vezměte kolo, helmu a přijeďte s celou rodinou příští sobotu do Chuchle. Čeká vás skvělý sportovní den!¨

(tz)

foto archiv KPŽ

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu