Sportujte, fanděte, pomáhejte v Novém Městě

28.6.2016

Jak můžete 11 Nezastavitelným pomoci? Úplně jednoduše! Birell motivuje k aktivnímu trávení volného času, a proto připravil pro návštěvníky soutěž na cyklistických trenažérech. Stačí ušlapat ve stanoveném čase co největší vzdálenost. Za každých 100 metrů pak Birell přispěje 0,5 Kč pro Nezastavitelné. Trenažéry budou k dispozici po celou dobu programu mistrovství světa v Birell zóně v areálu Vysočina Arény. Pomoct tak můžete např. i Pavlu Janegovi, kterého při jízdě na kole srazil při předjíždění neopatrný řidič a náraz mu doslova amputoval levou nohu v lýtku. Rád by získal sledge běžky, které mu umožní vrátit se zpátky na zasněžené vrcholky.

Do Nového Města dorazí i patron Nezastavitelných, slavný paralympionik Jiří Ježek, se kterým se lidé mohou setkat v pátek ve 14:00 u nafukovací brány Nezastavitelných v areálu Vysočina Arény.

Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz

Jméno: Pavel Janega Rok narození: 1986 Bydliště: Třebíč Co je potřeba: Sledge běžky

„Před šesti lety jsem jel na kole, když mě srazil neopatrný řidič. Náraz byl tak silný, že jsem přišel o nohu. Ztratil jsem spoustu krve a do nemocnice dojel v kritickém stavu. Úraz jsem vzal ale jako výzvu a snažím se s tím žít. Rád bych se vrátil zpátky na hory a díky sledge běžkám se mi to může splnit.“

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu