V sobotu převezmou vládu nad městem automobilů kola

13.5.2016

Nesporným lákadlem všech zdejších tras je pověst „těch lehčích“. Tratě patří skutečně k těm méně náročným, což umožňuje zazávodit si jezdcům všech výkonnostních kategorií. Jezdivost ovšem neubírá zdejší trati na atraktivitě – míjí boleslavský hrad, zříceninu hradu Zvířetice a projíždí mnoha rozkvetlými loukami,…

Zázemí závodu poskytuje přírodní, rozlehlý a velmi útulný areál Krásná louka, kam se všechny stany, stánky, pódium a atrakce seriálu pohodlně vejdou včetně prostorného parkoviště. V bezprostředním sousedství se nachází travnaté tratě pro závody děti, které se utkají v rámci série ČT 😀 Junior Trophy v 6 věkových kategoriích a nejmenší špunti na odrážedlech. Milým zpestřením nejen pro děti bude účast skifaře Ondřeje Synka, který bude mít dopoledne i autogramiádu.

Další výhodou mladoboleslavské MTB akce je i rychlé spojení z Prahy a Liberce, i díky tomu patří právě tato akce k nejnavštěvo­vanějším z celého seriálu, očekává se účast atakující hranici 2000 účastníků a dalších tisíců návštěvníků, kteří si sem přijdou jen užít hezkou sportovní sobotu s dětmi. Veškerý doprovodný program je pro příchozí zdarma!

Nekonečný had cyklistů hlavní trasy B na 56 km vypálí na trať u Muzea ŠKODA AUTO v 11:30. Atmosféra zde je přímo elektrizující, vše připomíná vrcholné světové cyklistické akce. Závodníky provede městem už tradičně soutěžní vůz týmu ŠKODA MOTORSPORT – tentokrát závodní speciál ŠKODA Fabia R5, pilotování se ujme úřadující mistr ČR v rally, Jan Kopecký. Po slavnostním startu projedou závodníci k radosti všech, kteří je přijeli doprovodit a povzbudit, areálem Krásná louka odkud vyrazí dál do přírody. Kratší trasa C měří 34 kilometrů (převýšení 629 m) a v rámci nesoutěžní Fitness jízdy (Trasa D) ujedete sice 20 kilometrů, ale s minimálním převýšením 360 metrů. Obě trasy odstartují z areálu Krásná louka v 12:30. „Déčko“ je ideální nezávodní vyjížďka krásnou přírodou v okolí Mladé Boleslavi pro rodiny s dětmi, sváteční jezdce a ty, co se nechtějí nikam honit. Není technicky vůbec náročná, takže ji zvládne každý, kdo občas na kole vyjede pro radost. Do závodů je možné registrovat se do půlnoci 11. 5. na www.kolopro.cz a nebo na místě, v pátek od 18:00 do 20:00 a v sobotu od 8:00 do 11:00.

V zázemí areálu najdete všechny skvělé služby, které nabízí seriál Kolo pro život svým závodníkům a jejich doprovodům. Nechybí mnoho atrakcí a soutěží pro děti bohatá nabídka občerstvení, prodejní stánky,… Kromě dopolední autogramiády Ondřeje Synka se odpoledne uskuteční i autogramiáda Jana Kopeckého a vystav bude samozřejmě i „jeho“ závodní speciál.

Všechny co nejsrdečněji zveme už příští sobotu do Mladé Boleslavi! Více o závodu a seriálu na www.kolopro.cz

(tz)

foto Miloš Lubas

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu