Galaxy série pokračuje o víkendu v Tálíně

29.4.2016
<p>Jihočeská vesnice Tálín oceněná Modrou stuhou za společenský život v obci je obklopena nádhernou přírodou Píseckých hor, které jsou pro svou krajinnou a druhovou pestrost nazývány též „územím klidu“. Každoročně však vesnice hostí několik významných sportovních událostí a tím zmiňovaný klid na chvílí rozvíří. Voda z lidově známého Tálínského rybníka, doufejme, vířit nebude a cestičku kolem nezaplaví.</p>

Naši závodníci jí budou totiž potřebovat! Závod v Tálíně znáte pod názvem Galaxy CykloŠvec maraton Tálín, který je součástí Galaxy série. Pro letošek Bike Cup a Galaxy série spojily síly a pořádají tento závod společně. Závod bude současně druhým závodem Jihočeského MTB poháru.

Startovat se bude na návsi v Tálíně, odkud se závodníci vydají přes obec Kukle až do samého nitra Píseckých hor. Tam je čeká nejedno stoupání a klesání a také nesmírně zajímavý a členitý terén. Účastníky závodu nemine výšlap na Velký Mehelník, na příliš dlouhé kochání na jeho vrcholu však čas nebude. Prudký sjezd bude střídat odbočka do úžasného terénu a hustý les, na jehož konci se závodníkům zjeví obec Semice. Následovat bude projetí Novým Dvorem a po lesní cestě k Tálínskému rybníku do cíle.

Závod odstartuje už tradičně Klub píseckých velocipedistů na historických kolech a samozřejmě zde proběhne také závod dětí na kolech i odrážedlech na tratích přímo v Tálíně na návsi.

Více na www.galaxy-serie.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu