Národní tým handicapovaných cyklistů bude mít v Riu historicky největší zastoupení!

19.4.2016
<p>Osm handicapovaných cyklistů se představí na paralympijských hrách v Riu 2016. Český cyklistický tým tak bude mít na paralympijských hrách největší zastoupení v historii naší země.</p>

Rozhodlo o tom nedávno ukončené mistrovství světa v dráhové cyklistice v italském Montichiari, kde se naši jezdci dokázali celkem 9× umístit v elitní světové desítce.

V kategorii mužů se našim reprezentantům podařilo vybojovat pro Rio osm účastnických míst a České republice aktuálně náleží osmá příčka v hodnocení národních týmů na světě.

Ženy budou mít v Riu dvojnásobné zastoupení a v celosvětovém rankingu je naše země na dvanácté pozici.

„Jsem na celý národní tým velmi hrdý a děkuji všem osobám, klubům,firmám i institucím, které se dlouhodobě snaží českému týmu handicapovaných cyklistů pomoci a vytvářejí jim příznivé podmínky pro vrcholovou sportovní přípravu. Ta vysoká kvóta pro Rio představuje důkaz, že se nám podařilo dostat a především udržet cyklistiku handicapovaných na špičkové úrovni a pro mě osobně je to stejně emotivní okamžik, jako když jsem se s Jirkou Ježkem radoval z jeho šesté zlaté paralympijské medaile v Londýně.“ dodává k historickému úspěchu českých handicapovaných cyklistů trenér Viktor Zapletal.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu