Šimůnek přestupuje do Tábora

4.3.2016

Smlouvu s českým reprezentantem podepsalo vedení táborského týmu dnes v Areálu Komora. „Tvoříme perspektivní tým mladých cyklokrosařů a chtěli jsme k ním přivést zkušeného závodníka, který by jim měl jít příkladem. S Radkem počítáme jako s lodivodem, který by měl pomoci náš tým zviditelnit,“ uvedl předseda cyklokrosového klubu v Táboře Josef Krch.

Zkušený cyklokrosař se stejně jako jeho slavný otec vždy dokázal na vrcholné akce skvěle připravit. Na posledním mistrovství světa v belgickém Zolderu se umístil na devátém místě. Parťáky v táborském dresu mu budou další nedávné posily nejúspěšnější české stáje David Honzák, Daniel Lukeš a odchovanec Jakub Skála. „Načerpal jsem zkušenosti v zahraničí a nyní je čas předat je mladším. Pokud budou mít chuť, rád jim pomůžu, tak abychom se na příští rok dobře připravili a na evropském šampionátu udělali co nejlepší výsledek,“ řekl Radomír Šimůnek.

Tiskové konference se zúčastnil také starosta města Tábor Jiří Fišer, který se na Radka velmi těší a zároveň věří, že to bude pro české fanoušky velké lákadlo vidět takového závodníka na českých cyklokrosových tratích a hlavně v Táboře na mistrovství Evropy. Za firmu Kalas Sportswear s.r.o., hlavního partnera týmu, usedl za předsednický stůl Čestmír Kalaš, který prohlásil: „Jsem velmi rád, že Radek bude opět oblékat barvy táborského týmu. Je třeba připomenout, že v roce 2001, kdy získal juniorskou stříbrnou medaili na MS, byl členem táborského týmu.“ Jednatel Agentury Cyklistika s.r.o. Petr Balogh dodal: „Od spolupráce s Radkem Šimůnkem očekáváme, že se stane tváří ČEZ Cyklo Teamu Tábor a celého českého cyklokrosu. Má k tomu všechny předpoklady a věřím, že nám pomůže posunout cyklokros opět na světové výsluní.“

Text: Michal Havelka

Foto: Agentura Cyklistika

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu