Foto a video: Cyklokros v Nižboře skoro “kráčel po hladině”

4.11.2015

Ambice pořadatelů ale nesahají tak vysoko, cílem je poskytnout všem závodníkům kvalitní příležitost pro změření sil a kvalitní trénink a přiblížit cyklokros co nejširšímu spektru cyklistů od dětí, přes amatéry i profesionály až po jezdce veteránských kategorií. “Chceme využít blízkosti Berounky a vytvořit typický obraz Nižborského cyklokrosu – závodník v těsně blízkosti temné hladiny řeky – a vytvořit jakousi domácí obdobu belgickým cyklokrosům, které se jezdí na břehu moře. ” Komentuje záměry stavitel tratě Martin Raufer. Místo neskýtá ani mnoho prostoru, ani mnoho variant povrchu, přesto se tu pořádný cyklokros jezdit dá, jak ukázal první ročník.

Nedělní program zahájili borci z kategorie náboru, vyrazili na plnohodnotnou trať se všemi jejími nástrahami a absolvovali z ní porci jednoho a půl okruhu. Nejrychleji viděl cíl Tobiáš Kalina z Kladna, před Adamem Hoškem. Třetí v cíli Jan Vajsejtl byl zároveň nejmladším účastníkem dne. Mimořádné uznání ale zasluhují i Petr Miňovský, Jaroslav Hošek nebo Theodor Trenčev.

Obrovská konkurence se už tradičně schází v kategoriích žáků a kadetek a žákyň. Vojtěch Března potřeboval skoro 24 minut, aby do cíle dovezl dvouminutový náskok na Daniela Toula a Richarda Kobra, jejichž souboj byl jedním z nejdramatič­tějších z celého dne. To oranžové dresy děvčat ze Sokola Veltěž jezdily v uctivých rozestupech v pořadí Magdalena Mišoňová, Aneta Novotná a Natálie Klímová až do cíle.

Veteráni bez rozdílu věku naservírovali divákům drama až do poslední zatáčky, kde David Klíma předjel Petra Váňu a v cílové rovině už mu nedal šanci, pro bronz si dojel domácí Jan Balek, který to položil v nájezdu do terénu a po celou dobu se propracovával zpět na špici. Přiznejme, že on a první dvě ženy v cíli Klára Šabaková a Kateřina Válková a také třetí muž Martin Pliml v Nižboře pravidelně trénují a cítili se tu mimořádně dobře. Jiří Chyba a Mirek Živný pokořili domácího jezdce v kategorii mužů, s nimž si tréninkově zazávodila i Martina Mikulášková.

Sečteno podtrženo, premiéru s šesti desítkami startujících cyklokrosařů v Nižboře orámovalo teplo s slunečno.

Kompletní fotogalerie jek vidění na https://www.facebook.com/media/set/?…

Na stejné stránce se objeví i kompletní výsledky.

Další závody seriálu VCX Cup a UAC se jedou 7., 8. a 28.11. http://www.uac.cz/

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu