Hradec Králové zve občany na akci město na kolech

10.9.2015

Hradubická Tour de Labe odstartuje ve 13 hod. od plaveckého bazénu v Hradci Králové, první zastávka na rozhledně Milíř ve Vysoké nad Labem bude okolo 13.45 – 14.00. Další zastávka na nejvzdálenějším místě trasy C bude v Pardubicích u lanového centra Cihelna okolo cca 15.45 – 16.00. Předpo­kládaný dojezd účastníků trasy C do Hradce Králové bude nejpozději do 19.00 hod. Navržené okruhy jsou i doporučením na projíždku, nebo celodenní výlet z obou metropolí, kdykoliv. Můžete při něm navštívit i zajímavé vyhlídkové body: Bílou věž v Hradci Králové, rozhlednu Milíř ve Vysoké nad Labem, Kunětickou Horu a Zelenou bránu v Pardubicích.

Labská stezka o.s. pořádá tradiční „Hradubickou Tour de Labe“, na podporu a propagaci výstavby Hradubické stezky, jejímž investorem je DSO Hradubická labská.

Dosavadní Labská cyklotrasa, vyznačená pod č. 2, po frekventované silnici přes Vysokou nad Labem, Bukovinu a Dříteč je stále více nebezpečná. Labská stezka s regionálními partnery, zástupci KČT a aktivisty vyhledali dvě bezpečnější trasy mimo frekventované silnice na východní a západní straně od řeky Labe. Obě větve mají své koncové body blízko nádraží ČD a spolu tvoří tzv. Hradubický okruh o celkové délce 56 km. Obě větve jsou příčně propojeny a umožňují naplánovat si různě dlouhé trasy, od 23. Nejkratší okruh se dá objet pohodlně za 2 hodiny a je určen i pro méně zdatné, či rekreační cyklisty.Více na http://www.labskastezka.cz/…-13.9.-2013/.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu