Hradec Králové zve občany na akci město na kolech

10.9.2015
<p>V neděli 13. září 2015 můžete vyrazit do ulic města Hradec Králové na akci Město na kole.Následně ve 13.00 od Plaveckého bazénu odstartuje „Hradubická Tour de Labe“. Účast na odpolední akci je bezplatná. Všichni účastníci obdrží podrobnou skládanou mapu alternativních tras Hradec Králové – Pardubice, na křídovém papíře, kterou vydala Labská stezka o.s. s podporou magistrátu města Pardubic.</p>

Hradubická Tour de Labe odstartuje ve 13 hod. od plaveckého bazénu v Hradci Králové, první zastávka na rozhledně Milíř ve Vysoké nad Labem bude okolo 13.45 – 14.00. Další zastávka na nejvzdálenějším místě trasy C bude v Pardubicích u lanového centra Cihelna okolo cca 15.45 – 16.00. Předpo­kládaný dojezd účastníků trasy C do Hradce Králové bude nejpozději do 19.00 hod. Navržené okruhy jsou i doporučením na projíždku, nebo celodenní výlet z obou metropolí, kdykoliv. Můžete při něm navštívit i zajímavé vyhlídkové body: Bílou věž v Hradci Králové, rozhlednu Milíř ve Vysoké nad Labem, Kunětickou Horu a Zelenou bránu v Pardubicích.

Labská stezka o.s. pořádá tradiční „Hradubickou Tour de Labe“, na podporu a propagaci výstavby Hradubické stezky, jejímž investorem je DSO Hradubická labská.

Dosavadní Labská cyklotrasa, vyznačená pod č. 2, po frekventované silnici přes Vysokou nad Labem, Bukovinu a Dříteč je stále více nebezpečná. Labská stezka s regionálními partnery, zástupci KČT a aktivisty vyhledali dvě bezpečnější trasy mimo frekventované silnice na východní a západní straně od řeky Labe. Obě větve mají své koncové body blízko nádraží ČD a spolu tvoří tzv. Hradubický okruh o celkové délce 56 km. Obě větve jsou příčně propojeny a umožňují naplánovat si různě dlouhé trasy, od 23. Nejkratší okruh se dá objet pohodlně za 2 hodiny a je určen i pro méně zdatné, či rekreační cyklisty.Více na http://www.labskastezka.cz/…-13.9.-2013/.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu