ČEZ Bike Prague ovládl Jak Fojtík

15.6.2015
<p>Ondřej Fojtík nenechal nic náhodě a při svém debutu vyhrál čtvrtý ročník ČEZ Bike Prague, když své soupeře nechal daleko za sebou. Mezi ženami byla nejrychlejší Anna Šmídová. Do závodu se startem u pražské Galerie Butovice se zapojilo přes 1 600 bikerů, na startu bylo téměř 250 dětí.</p>

„Odjel jsem hned na začátku, šedesát kilometrů jsem jel sám a udělal jsem si to tedy hodně těžké,“ řekl v cíli vítězný Ondřej Fojtík. „Celou dobu jsem čekal, že mě dotáhne brácha a pojedeme spolu, ale ten nejel, tak jsem do toho trošku šlápnul. A vlastně nějakých 20 kilometrů jsem jel úplně sám, což je fakt dlouho. Asi hodinu jsem za sebou ještě další závodníky viděl, ale když jsem jim pak ujel, tak jsem si říkal, že už bych to mohl udržet a povedlo se.“

S velkým náskokem do cíle dorazila také Anna Šmídová. „Trasa byla super, jenom mohlo být ze začátku více kopců, aby to bylo trošku vyrovnané. Bylo dobře, že začalo pršet, alespoň jsem se trošku zchladila. Na druhou stranu pak byl mokrý terén a začalo to klouzat. Jsem ráda, že jsem ČEZ Bike Prague jela, sedlo mi to do kalendáře a navíc i trasa mi vyhovuje do tréninku,“ hodnotila.

Poloviční trať si přijel vyzkoušet také český reprezentant na běžkách Dušan Kožíšek, který si odjel svůj druhý letošní závod. Skončil desátý. Vyhrál naopak Jan Písař, který využil unikátnosti ČEZ Bike Prague a délku trati si zvolil až v průběhu závodu. „Vzhledem k tomu, jaké bylo dnes horko, jsem využil volby až přímo na trati a rozhodl jsem se pro kratší variantu, abych se zbytečně netrápil. Je super, že tu taková možnost je. Byl jsem tady už loni, závod se mi moc líbil, takže jsem si ho chtěl zajet i letos. Z vítězství mám radost,“ řekl Písař.

Trať, která před letošním ročníkem nedoznala žádné změny, se líbila nejrychlejší ženě Janě Šimánkové. „Bylo to skvělé jako každý rok. Celkově se mi líbí hlavně ty terénní úseky, především před brodem,“ uvedla v cíli.

Jiří Langmajer: „Kdy je příští ročník? Musím jet zase!“

Na start letošního 4. ročníku se postavil i herec Jiří Langmajer. Závod si jel hlavně na pohodu, ale i tak si ho užil na plné pecky. „Kdy je příští ročník? Pojedu určitě znovu,” řekl v cíli.

Už ze začátku byl Jiří Langmajer rozhodnutý pro kratší trasu. „Kdybych jel loni, určite bych jel tu delší, to jsem měl pořádně natrénováno. Letos jsem měl hodně natáčení, takže jsem toho zatím moc nenajezdil,” říkal už před závodem herec.

„Jelo se mi parádně, super trasa, i když některá místa byla opravu nebezpečná a viděl jsem pár pádů. Holt občas se objevují na závodech šílenci, kteří nekoukají vlevo vpravo a ohrožují pak ostatní.”

Jiří Langmajer dojel nakonec na 284. místě s výsledným časem 2:06:58, což je vzhledem k tomu, že ani neplánoval závodit, super výkon. V cíli byl pár minut a už se ptal pořadatelů na termín příštího ročníku. A jak je nakonec spokojen se svým výkonem? „Já jsem spokojen, jel jsem si závod hlavně na pohodu, rozhodně jsem neplánoval závodit. Pokusím se příští rok zamakat a zkusím těch 65 km,” řekl v cíli Jiří Langmajer.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu