Skládejte s Velem 2015 – Velo 3/15 a 2. kolo

12.2.2014

Soutěž Skládejte s Velem začíná svůj pátý ročník, stává se tak již soutěží letitou. Za její další existencí, která vám přináší příležitost vyhrávat každý měsíc zajímavé ceny a ve finále pak i cenu nejzajímavější, je váš zájem, vaše chuť hrát. A poznávat, získávat nové znalosti. Dosud každý ročník byl tematický, loni jste například měli za úkol identifikovat známé tváře cyklistické scény. Letos budou témata hned dvě, budou se střídat – jedno se zaměří na známé lokality, druhé na techniku. Připravte se, začínáme!

Abychom nezůstali jen u prostého soutěžení, ale přidali i „vzdělávací“ rozměr, v každém dalším následujícím vydání Vela najdete správnou odpověď s podrobnými informacemi o objektu našeho zájmu. Samozřejmostí jsou ceny pro vylosované autory správných odpovědí. Hlavní, čekající na toho z vás, který dokáže určit minimálně sedm a bude vylosován, je letos set odpružení Fox Racing v ceně 36 000 Kč. Každý měsíc pak můžete vyhrát drobnější ceny: přilby, oblečení, cyklokosmetiku, komponenty… Možná čekají právě na vás, možná bude odpružení Fox už za deset měsíců právě ve vašem pokoji, tak neváhejte!

V TOMTO ČÍSLE CHCEME ZNÁT
ZNAČKU A MODEL BIKU
Odpověď pošlete do uzávěrky kola mailem na adresu skladacka@vpress.cz . Nezapomeňte připojit jméno a telefon, případně vzkaz.
UZÁVĚRKA TOHOTO KOLA JE 8. 3. 2015!

Ceny měsíce

sedlo WTB HIGHTAIL TEAM
Novinka WTB pro rok 2015 zaujme nápadným vykrojením v zadní části. Důvod? Větší průměr ráfků u fullů s vyšším zdvihem (sjezd a freeride) způsoboval kontakt pláště a sedla, WTB Hightail nabídl více prostoru. Následně se osvědčil i při použití pro běžné biky, navrch oslovil svým designem a hmotností. Vyobrazená verze Team (dále dostupnější Pro a top model Carbon) spoléhá na titanové ližiny, váží 200 g, rozměry jsou 128×255 mm.
Cena: 3390 Kč [www.ridewtb.cz]

set CASTELLI GARMIN-SHARP TEAM
Originální set cyklistického týmového oblečení od italského výrobce Castelli. Dres je vyroben z materiálu Prosecco Strada, boční díly jsou ze síťoviny pro ještě lepší odvětrání. Doplňme silikonový pásek ve spodním lemu a tři zádové kapsy. Kalhoty jsou ušity z materiálu Affinity Lycra nabízejícího optimální podporu svalů. Pohodlí při jízdě na kole zvyšuje elastická vložka Kiss3 a protiskluzové zakončení nohavic Giro3. Lacl je z prodyšné pružné síťoviny.
Cena: 2090/2690 Kč [www.vivastore.cz]
 

VIDLICE A TLUMIČ FOX NA MÍRU VAŠEMU FULLU – hlavní cena pro rok 2015


Vidlice Fox F32 F100 CTD QR15 1.5 Taper
zdvih 100 mm
průměr kol 26″, 27,5″ nebo 29″
cena 23 890 Kč
stručný popis povrchová úprava vnitřních nohou Kashima pro minimalizaci tření, tři volitelné stupně útlumu nízkorychlostní komprese CTD (stoupání, trail, sjezd), vnitřní nohy o průměru 32 mm, regulace útlumu odskoku a tlaku vzduchu, pevná 15mm osa, tapered krk, hmotnost 1470 gramů
dodal [http://www.cyklosvec.cz/]

Tlumič Fox Float CTD-ADJ BV Kashima
cena 12 590 Kč stručný popis povrchová úprava vnitřních nohou Kashima pro minimalizaci tření, technologie Boost Valve (pozičně senzitivní ventil regulující úroveň tlumení komprese v závislosti na fázi zdvihu – cílem je rezistence proti pohupování spojená s neomezenou citlivostí), tři volitelné stupně útlumu nízkorychlostní komprese CTD (stoupání, trail, sjezd), regulace útlumu odskoku a tlaku vzduchu. dodal [http://www.cyklosvec.cz/]

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ NA MINULOU OTÁZKU
SLICKROCK TRAIL
Kdybychom nelosovali, ale známkovali stylem prvního stupně základní školy, zasloužilo by několik z vás za správnou odpověď na otázku v minulém, prémiovém dílu soutěže Skládejte s Velem nejen jedničku, ale jedničku s hvězdičkou. Nejenže jste totiž uhodli, ale ještě jste nám připomněli, že tato fotografie se už v naší soutěži objevila. Máte pravdu. Mohli bychom se vymlouvat, že jsme záměrně začali nenáročně, pravda ale je zřejmá – bylo to dávno, budeme obezřetnější! Teď už ale k odpovědi. Jen málokdo by řekl, že jméno provinčního města Moab v americkém Utahu, které bylo založeno roku 1878 mormonskými osadníky, má svou předlohu ve stejnojmenné starověké oblasti rozprostírající se ve 2. tisíciletí před naším letopočtem v místech dnešního Jordánska. Okolí Moabu má hned několik turisticky atraktivních míst díky přítomnosti do hloubky zařízlých koryt řek Colorado a Green River. Ty daly vzniknout národním parkům Arches a Canyonland. Pro bikery je však daleko větší výzvou zdolání Slickrock Trailu ohraničeného ze své severozápadní strany právě kaňonem Colorado River. Čeká tu 21 kilometrů značených tratí, jaké jinde nenajdete – a to není reklamní klišé. Vznik tohoto trailu je datován do roku 1969, původně sloužil motokrosařům. Nyní je však spíše vyhledávaným místem cyklistů pro svou originální charakteristiku. Celý je namotán na podkladu z pískovce, houpe se nahoru dolů, není nouze o zatáčky – a adhezi, kterou zažijete tady, jinde opravdu neokusíte. Díky ní zdoláte prudší kopce, než byste se kdy odvážili pomyslet. Trail se dělí na tři hlavní sekce Lead-In (pro svůj tvar nazývanou také lízátko), Loop a Practice Loop. Celá trasa je viditelně značena bílými čarami a kromě technicky náročných úseků jistě potěší i výhledy do širokého okolí národního parku. Endorfi ny ale vybudí i tabule informující o přítomnosti pum. Když vás tento trail omrzí, není to daleko na další. Skvělá záležitost!

GRATULUJEME VÝHERCŮM Z MINULÉHO KOLA!
zimní bunda KALAS TITAN X4 (cena 2790 Kč) – Petr Šimkovič; sedlo BBB BSD-06 DTL (cena 1390 Kč) – Jakub Barteska, Jakub Ducháč Všem držíme palce do dalších kol!

PRAVIDLA SOUTĚŽE Soutěž začíná ve Velu 2/2015 a končí ve Velu 12/2015, celkem tedy čítá deset kol. Pro zařazení do slosování o hlavní výhru – set odpružení Fox v hodnotě 36 000 Kč – musíte poznat alespoň sedm objektů. POZOR: pro převzetí hlavní ceny musíte předložit všech deset kontrolních kupónů (pravý spodní roh této dvoustrany). Každý měsíc jsou losovány ceny měsíce, a to ihned po uzávěrce kola. Výherci jsou kontaktováni redakcí, svá jména najdou v dalším vydání Vela. Redakce si vyhrazuje právo na změny

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu