Přijďte si zazávodit s mistryní Evropy Terezou Huříkovou

20.7.2014

Karlštejn Tour patří k nejoblíbenějším závodům v celé šestnáctidílné sérii KPŽ a je největším závodem horských kol pro širokou veřejnost, který se v hlavním městě vůbec koná. Loni se jí zúčastnilo přes 1700 cyklistů a cyklistek. To, že se jede v Praze a jejím okolí, rozhodně neznamená, že by na vás dýchal vzduch a ruch velkoměsta. Jede se po turistických cestách a jde o jednu z nejhezčích tras, které se v okolí Prahy dá na biku jezdit. Najdete tu úplně všechno. Single tracky, asfalt, štěrk, sjezdy, lesy, pole, louky, ospale vesničky, občerstvovací stanice, fandící chataře… a v cíli vás čeká zázemí, ve kterém si můžete odpočinout pod širým nebem i v chladivých prostorách vestibulu hlavní budovy závodiště, občerstvit se i pobavit a využít služeb všech zúčastněných partnerů nebo třeba vyhrát v závěrečné tombole.

Vybrat si můžete ze 3 různě dlouhých a různě náročných tras. Nejdelší trasa B měří 53 kilometrů a má převýšení 1133 metrů. Trasa C má 38 kilometrů s převýšením 803 metrů a nejpohodovější Trasa D – Nova Fitness jízda, kterou často jezdí ženy i celé rodinné týmy je dlouhá 26 kilometrů s minimálním převýšením 380 m. K tomu je třeba připočíst celodopolední klání dětí v rámci seriálu Junior Trophy v 5 věkových kategoriích a se závodem mrňat na odrážedlech navrch, které odpoledne pokračuje pestrým programem pro děti v Dětské zóně a Škole kola.

Ozdobou ročníku 2014 bude určitě naše nejúspěšnější reprezentantka na horském kole, Tereza Huříková. Ta letos získala titul mistryně Evropy v maratonu a skvělou bronzovou medaili na mistrovství světa ve stejné disciplíně! Terezčin podpis na autogramiádě v Chuchli bude o to cennější, navíc budete mít šanci vidět obě medaile naživo. Tereza ovšem nebude v Chuchli pouze pro okrasu, ale postaví se i na start spolu s ostatními účastníky závodu.

Odpoledne oživí celodenní akci tradiční specialita Karlštejn Tour: sprint na klusáckém oválu na tři kola, do něhož se může přihlásit každý, kdo absolvuje ve stejný den závod trasy B nebo C. Poslední roky bývá pravidlem, že si ho nenechají ujít ani nejlepší závodníci z elitní kategorie a rvou se o prvenství i stříbrnou a bronzovou příčku. Do sprintu se mohou přihlásit i týmy, účastní se ho i odvážné ženy sprinterky. Zbývající většina přítomných se před 16:00 přesouvá na tribuny a hlasitým povzbuzováním žene své „koníky“ vpřed.

Přihlásit na závod se můžete přímo v místě závodu v areálu dostihového závodiště v Praze – velké Chuchli, v pátek 25. 7. (18:00 – 20:00), v sobotu 26. 7. (8:00 – 11:00). Více informací o závodě najdete na www.kolopro.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu