Jesenický šnek slaví dvacetiny

29.4.2014

Sestavení letošního kalendáře šlapalo jako na drátkách, můžeme se těšit na celkem 6 silničních závodů a 9 na kolech horských.

Silniční část se nám jako první rozjede tradičně ve Vidnavě „Vidnavské okruhy“, přičemž závod je současně i prvním závodem Moravského poháru. Druhý v pořadí je závod „Na Jedenáctku“ z Oskavy na Rabštejn. Tradiční „Buldočí časovka“ v Rapotíně je závodem třetím, další „cykloboj“ svedou závodníci opět ve Vidnavě, tentokrát na stejné trati budou kroužit naopak a znovu současně v soutěži Moravský pohár. Do Jesenického šneku se po letech navrací oblíbený závod „Okolo Uničova“ současně také v rámci Moravského poháru, přičemž závodníci nejen z Uničovska a Litovelska jsou hojnými účastníky našeho seriálu závodů. Silniční část závodů uzavře „Okolo Vápenné“, závod s dlouhou tradicí, kterým bude Jesenický šnek významně obohacen.

A máme tu přehled závodů na horských kolech. Tradičně se zaboří drapáky plášťů do blátíčka na „Rychlebské 30 MTB“ v Javorníku, 3 dny po té na „MTB Po Jesenické magistrále“ v Rymařově. Společným závodem i s Šumperským pohárem bude závod třetí „Mrtvý muž“ ve Vikýřovicích. O další dění se postará „Šumná jízda“ v Jeseníku a v Domašově „Čas-OFF-kA na Šerák“, která je zařazena mezi sportovní akce „Sportuj s námi“ za podpory ČUS (Česká unie sportu). Závodem šestým a zároveň Mistrovstvím Olomouckého kraje bude „Zlatohorská časovka“ na Bišovku. Dalším společným závodem se Šumperským pohárem je „O cenu Rapotína“, tradiční „bike-svátek“ po půli letních prázdnin. Jako osmá v pořadí vstupuje na konci prázdnin do dění „Hornolipovská desítka“, závod se zaměřením na celou rodinu. Kruh se uzavírá závodem devátým v Horním Údolí „Zlatohorská magistrála“, jenž bude poslední možností jak v roce 2014 změřit své síly a ovlivnit tak konečné pořadí, a kde budou slavnostně vyhlášeny konečné výsledky dětského seriálu Jesenický šneček 2014.
T radiční a důstojnou tečku za celým 20. ročníkem pak v říjnu obstará „Poslední vyjížďka šneků“ v Horní Lipové.

Vlivem zaneprázdněnosti pořadatelů se v letošním roce nebude konat závod „Priessnitz MTB“. Vzhledem kvelkému zájmu veřejnosti ovšem předpokládáme, že bude tento závod v dalších letech obnoven. Aby to však účastníkům nebylo líto, věříme, že právě závody v Horní Lipové a Horním Údolí budou dostatečnou záplatou na Vaše cyklistické duše.

Další podstatnou novinkou je samostatné hodnocení Jesenického šnečka. Celkové výsledky našich ratolestí budou tentokrát hodnoceny samostatně na holky a kluky. Celkem se děti mohou utkat na každém ze závodu z části MTB a bonusově také na Buldočí časovce. Děti se tedy mají na co těšit, celkem je čeká 10 závodů.

Pro dospělé jsme nachystali také změny. Ženy budou spolu zápolit ve 2 kategoriích, a to ve věku do 40 let a od 40 let výše. Věříme tak letos v hojnou účast něžného pohlaví. Mysleli jsme také na naše stárnoucí matadory, od 60ti let budou mít svou „oldies“ kategorii E. Jednotliví pořadatelé mají dále možnost pro volno časové cyklisty otevřít volné kategorie, kterými chceme potěšit jezdce nezávodního charakteru.

A ještě na jednu novinku se mohou účastníci seriálu těšit. Na webu soutěže bude spuštěn nový přehlednější výsledkový systém.

Veškeré informace jako je kalendář závodů, pravidla soutěže, videa, fotky, pravidelné reporty, odkazy na FB a další sledujte na www.jesenickysnek.com.

Těšíme se na Vás na prvních závodech!

(výkonný výbor – Jan Machala, Kamil Osladil, Ladislav Chmelař, Marek Chuděj a Jiří Kalabis)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu