Skládejte s Velem 2014 – Velo 5/14 a 5. kolo

18.4.2013

Čtvrtý ročník soutěže Skládejte s Velem bude na rozdíl od předchozích tří více tematický, zaměří se na tváře z cyklistické scény, a sice především na závodníky v různých disciplínách, ale i na konstruktéry a další osobnosti. Jejich obličeje opět budou ukryty ve skládačce. Hned na začátku vás uklidníme – Velo nemusíte stříhat, skládat můžete na internetu.

Abychom nezůstali jen u prostého soutěžení, ale přidali i „vzdělávací“ rozměr, v každém dalším následujícím vydání Vela najdete správnou odpověď s podrobnými informacemi o objektu našeho zájmu. Samozřejmostí jsou ceny pro vylosované autory správných odpovědí. Hlavní, čekající na toho z vás, který dokáže určit minimálně sedm z celkových deseti objektů a bude vylosován, je letos velmi zajímavý počin značky Lapierre – 27,5“ full X-Control 327 v ceně 49 990 Kč. Každý měsíc pak můžete vyhrát drobnější ceny: přilby, oblečení, cyklokosmetiku, komponenty… Možná čekají právě na vás, možná bude Lapierre stát už za deset měsíců právě ve vašem pokoji, tak neváhejte!

V TOMTO ČÍSLE CHCEME ZNÁT chceme znát jméno výrazné osobnosti sportovní MTB scény. Odpověď pošlete do uzávěrky kola mailem na adresu skladacka@vpress.cz . Nezapomeňte připojit jméno a telefon, případně vzkaz.
UZÁVĚRKA TOHOTO KOLA JE 10. 5. 2014!

Ceny měsíce

brýle POC DO
Špičkové sportovní brýle poněkud extravagantního vzhledu s vynikajícími skly už proslavili jezdci týmu Garmin Ryder Hesjedal a Gustav Larsson. Jsou konstruovány do každého počasí, všech podmínek a nejnáročnějšího sportovního použití. Vyznačují se extrémně nízkou hmotností, ergonomickým tvarem a odolnou konstrukcí z TR-90 Grilamidu. Dokonalé padnutí zajišťují pryžové plošky. Dodávány jsou v bílé a černé barvě. Cena: 4750 Kč [www.poc-sport.cz]

2× dres KALAS PASSION
Dres Passion je novinkou v nabídce domácího výrobce oblečení. Vyrobený je z technického materiálu s karbonovým vláknem a jemnou strukturou pro rychlejší odvod potu. Další přednosti? Anatomický střih, široká silikonová guma v zakončení rukávů a v pase, reflexní prvky, tři zádové kapsy se zpevněným švem a jedna zapínací, celorozepínací zip. Nabízeny jsou dvě barevná provedení: bíločervené s černým nebo modrým základem. Cena: 1790 Kč [www.kalas.cz]
 

Lapierre X-Control 327 – hlavní cena pro rok 2014

Francouzský Lapierre plně věří novému standardu kol 27,5“, čehož důkazem je i přepracovaná řada XC fullů X-Control. Stejně jako model 327, který je hlavní cenou letošního ročníku soutěže Skládejte s Velem, využívá celá řada systém odpružení FPS2 se 100 milimetry zdvihu. X-Control 327, který čeká na jednoho z vás, se může pochlubit pevnými osami pro zvýšení tuhosti, tlumičem Lapierre s nastavením odskoku a tlaku, vidlicí RockShox Recon s uzamykáním ze řídítek a dalšími benefity.
Lapierre X-Control 327
rám X-Control 27,5“, hliníková slitina Supreme 6, systém odpružení FPS2, pevná osa vidlice RockShox Recon Gold 27,5“ Solo Air, ovládání z řídítek PushLoc, 15mm pevná osa zdvihy (P/Z) 120/100 mm řazení/přehazo­vačka/přesmykač Shimano SLX/XT/Deore (2×10) brzdy Avid DB1 Black (kotouče 180/160 mm – P/Z) kliky Shimano FC-M625 (38/24 zubů) kazeta Sram PG-1030 (11–36 zubů) náboje/ráfky Formula/Mach1 Neo Disc pláště Schwalbe Rapid Rob, kevlar, 2,25“ řídítka Lapierre Rizer XC Alu, 720 mm představec Easton EA50 hlavové složení FSA Orbit sedlo Lapierre X-Control VL-1353 sedlovka Easton EA50, 350/31,6 mm velikosti 16, 18, 20 a 22“ hmotnost 13,6 kg cena 49 999 Kč Kolo dodal [http://www.lapierre-bike.cz/]

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ Z MINULÉHO KOLA
Mike Sinyard
Kariéra jednoho z nejúspěšnějších cyklistických obchodníků a zakladatele značky Specialized započala v roce 1974, kdy se ve svých 24 letech rozhodl – po absolvování univerzity v San Jose – zkusit štěstí v Evropě. Prodal tehdy populární mikrobus Volkswagen, aby měl na cestu, a vyrazil. Po třech měsících evropského cestování dostal až do Itálie, kde si díky náhodnému kontaktu smluvil schůzku se zakladatelem firmy Cinelli, panem Cino Cinellim. Pro tuto příležitost investoval většinu zbylých peněz do drahého obleku, aby vzbudil dostatečně reprezentativní dojem. A investice se vyplatila, o čemž svědčí fakt, že prakticky okamžitě po návratu do USA založil firmu Specialized Bicycle Components zabývající se zpočátku importem exkluzivního materiálu z Evropy. Mezi jeho odběratele patřili i stavitelé rámů jako Tom Ritchey nebo Mert Lawwill. Odtud pak byl jen krůček k výrobě rámů s vlastním logem, jež započalo i díky spolupráci se stavitelem Jimem Meanenem. Na rozdíl od filozofie ostatních rámařů se Sinyard snažil připravit cenově dostupnou variantu, což po začátcích se silničními koly vedlo až ke zrodu nejznámějšího modelu Stumpjumper (1981) za tehdy zajímavou cenu 750 dolarů. V roce 1988 se Sinyardovi dostalo ocenění v podobě uvedení do prestižní Mountain Bike Hall of Fame. Svoje čestné místo pak dostal i projekt Stumpjumper, jenž je od roku 1994 stálou součástí expozice v Smithsonian National Museum of American History.

GRATULUJEME VÝHERCŮM MINULÉHO KOLA
přilba Catlike Tako 13 (1250 Kč): David Libenský a Roman Krčmář brašna Vaude Albert L (2490 Kč): Štěpán Koloničný poukázka firmy Foto Škoda na zhotovení fotografií v ceně 500 Kč: Roman Grulich

PRAVIDLA SOUTĚŽE
Soutěž začíná ve Velu 1/2014 a končí ve Velu 11/2014, celkem tedy čítá deset kol. Pro zařazení do slosování o hlavní výhru – horské kolo Lapierre X-Control 327 – musíte poznat alespoň sedm vlastníků obličejů. POZOR: pro převzetí hlavní ceny musíte předložit všech deset kontrolních kupónů (pravý spodní roh dvoustrany). Každý měsíc jsou losovány i doplňkové ceny, a to ihned po uzávěrce kola. Výherci jsou kontaktováni redakcí, svá jména najdou v dalším vydání Vela. Redakce si vyhrazuje právo na změny.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu