MČR 24hod. MTB se pojede v Berouně

19.3.2014

Oproti loňskému roku přicházejí pořadatelé s řadou novinek, počínaje novým webem a konče přidáním dalších atraktivních úseků trati.

Pořadatelský cyklo hobby tým More Than Bikers v čele s Petrem Šírerem, hlavním organizátorem a ředitelem závodu, si pro letošní ročník dělá velké ambice. Zeptali jsme se proto, co nás v červenci v Berouně čeká. „Loni, když jsme závod přebírali od původního organizátora doslova za pět minut dvanáct, nebylo na přípravu mnoho času. Nemalé starosti nám způsobily i loňské povodně. Na závodě jsme pracovali dnem i nocí a během necelých dvou měsíců se nám z ničeho povedlo udělat parádní závod. Tedy soudě podle ohlasů účastníků,“ komentuje s úsměvem náš první dotaz Petr Šírer. „Sebekriticky ale také musím přiznat, že ne vše jsme v loňském ročníku zvládli, jak se říká, na jedničku. Pozorně jsme ale naslouchali veškerým připomínkám a v mnoha věcech jsme se pro letošní ročník poučili,“ dodává.

A co tedy bude bikerky a bikery na Berounské 24 hodinovce čekat? „Především nově upravená trať. Vzhledem k tomu, že jsou již dobudována veškerá protipovodňová opatření podél řeky Berounky, vracíme se zpět na původní trasu. Závodníci se tak budou moci těšit na sjezd po lávce z jezu nebo na tolik oblíbené schody. Nově také plánujeme trasu lehce obměnit v její horní pasáži a nabídnout účastníkům například nový sjezd, hřebenovou cestu s výhledem na Beroun atd.“ To ale určitě není ten jediný tahák, že? „Máte pravdu. Hlavním tahákem by mělo být to, že Berounská 24 hod MTB se letos jede jako mistrovství České republiky. Jednotlivci i týmy se tak budou mít možnost poprat o mistrovský dres.“

Dvacetičtyřhodinové závody nejsou pouze o závodnících, ale také o jejich doprovodu. Někteří si na závod berou s sebou i celé rodiny. Myslíte i na ně? „Samozřejmě. Proto se snažíme během celé víkendové akce zajistit pro doprovod závodníků a diváky bohatý program v prostorách kempu a blízkém okolí. Na své by si měli přijít jak dospělí tak i děti. Chceme, aby Berounská 24 hod MTB nebyla jen kvalitním závodem, ale akcí pro celou sportovní rodinu. Doprovodný program budeme postupně představovat na našem Facebooku www.facebook.com/Berounska24h.“

„No a na závěr už jen takovou libůstku.Protože rádi děláme věci jinak, připravili jsme v rámci propagace závodu, ve spolupráci s firmou ProfiKOMIKS, originální komiksový příběh nakreslený přímo pro Berounskou 24 hod MTB. Tak doufáme, že se to bude líbil,“ dodal na závěr našeho povídání Petr Šírer.

Více informací o tomto pátém závodu ze seriálu DEMA Československý seriál 24 hodin MTB naleznete na www.berounska24h.cz.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu