Kona Cycling Point: ještě silnější

27.1.2014

Již za pár týdnů vstoupí do své už páté sezóny tým Kona Cycling Point. Projekt založený Liborem Opltem původně za účelem podpory amatérských cyklistů znovu zvyšuje pomyslnou laťku a chce být znovu silnější a úspěšnější, byť se může z loňské sezony pyšnit třeba celkovým vítězstvím Karly Štěpánové v Českém poháru horských kol cross country.

„Minulý rok jsme si dali za cíl být nejlepším českým ženským týmem a povedlo se. Letos bychom tuto pozici rádi potvrdili a více se zviditelnili i ve světě,“ říká šéf týmu Libor Oplt. Mne si při tom ruce, protože aktuální výkonnostní testy ukázaly nebývale dobré hodnoty u celé čtveřice závodnic.

Právě dvaadvacetiletá Karla, která je dost možná největším současným talentem české ženské cyklistiky, na sebe v minulé sezoně upoutala největší pozornost. Za pouhé tři roky „kariéry“ se dokázala dostat do domácí špičky a nakoukla i do první desítky ve Světovém poháru. I z tohoto důvodu bude jako jediná v týmu testovat na svém titanovém kole ojedinělou technickou novinku, která zatím nemá ve světovém poháru MTB obdoby. „Loňská sezóna se mi povedla na 110%, teď mě ale čeká těžký rok. Ale už dlouho pracujeme na tom, aby byl přechod mezi elitu žen co nejlepší,“ vysvětluje.

To Jitka Škarnitzlová si už svou premiéru v elitní ženské kategorii odbyla. Sestra českého olympionika závodící na kolech partnerské značky Giant chce dále pokračovat ve výkonnostním růstu. „Příprava zatím probíhá výborně a podle plánu, takže čekám, že výsledky budou mnohem lepší než vloni, budu se umisťovat na nejvyšších příčkách v Českém poháru a jezdit stabilně v tom světovém.“ říká juniorská vicemistryně světa, která vloni mimochodem vyhrála také první ročník české Enduro série.

Kona Cycling Point posilují dvě slečny – juniorka Denisa Bartizalová a Barbora Machulková závodící v kategorii do 23 let.

Sedmnáctiletá Denisa Bartizalová je dalším příslibem do budoucnosti. Vítězka Českého poháru horských kol v kategorii juniorek by chtěla svůj talent ukázat na i olympijských hrách mládeže, protože má bikrosovou minulost a vedle preferovaných horských kol závodí také na silnici.

Barbora Machulková by ideálně měla zastoupit Karlu Štěpánovou na postu nejlepší české bikerky v kategorii do 23 let. Z posledního republikového šampionátu má stříbrnou medaili, ale ještě více si cení druhého místa v závodě Světového poháru juniorek z před dvou let v Novém Městě na Moravě.

„Očekávám od Báry a Denisy takové úspěchy, jako měly Karla s Jitkou. Bára by měla být českou jedičkou kategorie U23 a Denisa obhájit vítězství v Českém poháru. Karlu čeká těžký přechod do elitní kategorie žen a Jitka se, věřím, výsledkově také opět posune,“ přeje si šéf týmu.

Tým zahájil přípravu na Kanárských ostrovech a nedlouho po návratu do české zimy zamíří na konci února na první závody na Kypr. Následovat budou další mezinárodní závody v Langenlois a Nales. Prioritou však budou závody Světového poháru a nejvyšší domácí bikové soutěže. „Cílem je, aby se holky nominovaly na mistrovství světa a Evropy.“ dodává Libor Oplt, jehož dlouhodobým cílem je tým evropské úrovně, který bude vychovávat z české základny závodnice světové úrovně. Netají se ani tím, že by rád některou ze svých závodnic viděl na olympijských hrách v Riu 2016.

To je také výzva směrem k možným budoucím partnerům. Pro sezónu 2014 však partneři zůstavají: výrobci kol Kona a v případě Jitky Škarnitzlové Giant a dále značky Northwave, Giro, Briko, Fox, Sýkora Sportswear, CEP a profesionální servis zajišťuje Bicycle Café. _____________­________________________­________________________­______

Cycling point je unikátní cyklistický projekt, který vznikl v roce 2008, aby původně podporoval pouze amatérské závodníky a poskytl jim vybavení i zázemí. V průběhu let, kdy jeho závodníci získali i několik republikových titulů, vzešla z této platformy nynější podoba profesionálního týmu spolupracujícího s předními světovými výrobci kol Kona a Giant. Díky těmto a dalším partnerům tým také nadále podporuje i řadu dalších amatérských závodníků.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu