Becker cup 2014

14.1.2014

Již 14. ročník závodů Poháru Plzeňského kraje horských kol – Becker cup pro Vás připravuje občanské sdružení Plzeňská amatérská liga MTB. V úterý 7.ledna 2014 valná hromada potvrdila stávající vedení ve složení Marcel Beran-prezident, Jaroslav Ryba-sekretář a Jan Hakl a především letošní kalendář závodů.

Becker cup odstartujeme v neděli 6.dubna v Městě Touškově, druhé zastavení je připraveno na neděli 27.4. do Chrástu, kde se v údolí řeky Klabavky nově představí všechny kategorie. V květnu zavítáme do Domažlic – neděle 25.5., na tradiční okruh pod vrchem Škarmanem. Dvojice závodů je připravena na konec června. Centrem Přeštic se proženou bikeři v sobotu 21.6., o týden později 28.6. je závod pro kategorie Junior Becker cupu vypsán v Klatovech. Po měsíční pauze pokračuje Junior Becker cup 26. července v Klabavě u Rokycan a první srpnovou neděli 3.8. startují všechny kategorie ve Stupně na mistrovství Plzeňského kraje, kde si rozdělí i sadu mistrovských dresů. V sobotu 6.9. se pojede časovka v Kyjovském lese (Plzeň Malesice) a Becker cup vyvrcholí hromadným závodem na Čerchov v neděli 28.9. Tentokrát se nebude startovat v Caparticích, ale v Peci, takže naroste jak převýšení tak délka trati.

  • ne 6.4.14 Město Touškov Velká cena Města Touškova
  • ne 27.4.14 Chrást u Plzně Velká cena Sport Beran
  • ne 25.5.14 Domažlice Velká cena Domažlic MTB
  • so 21.6.14 Přeštice Velká cena města Přeštice
  • so 28.6.14 Klatovy Velká cena GT JuniorBeckerCup*
  • so 26.7.14 Klabava u Rokycan Kozelkův memoriál JuniorBeckerCup*
  • ne 3.8.14 Stupno Horská kola Stupno – open Mistrovství Plzeňského kraje
  • so 6.9.14 Plzeň-Kyjovský les u Malesic Velká cena Rockpoint – časovka jednotlivců
  • ne 29.9.14 Pec – Čerchov MTB hromadný závod do vrchu **

*Závody Junior Becker cup jsou určeny pouze pro kategorie kluci/holky až kadeti/ženy. ** závod do vrchu Pec-Čerchov je určena pouze pro kategorie žáci/žákyně mladší až veteráni!

Ostatní závody Becker cupu jsou vypsány pro všechny kategorie. Zcela zásadní změna je letos v kategoriích, došlo ke spojení kadetek a žen v kategorii Ženy. Ženy tedy budou mít kategorii od 15 let (1998 a starší), zároveň budou součástí Junior Becker cupu a budou jezdit méně náročné okruhy původně určené pro kadetky. Novou kategorií je soutěž dvojic Správná dvojka, která je určená pro ženy a jejich vlastního potomka do 15 let věku. První tři dvojice v celkovém pořadí Správné dvojky se mohou těšit na nerezové plakety, jedna vylosovaná dvojice na hodnotnou cenu. Navíc na každém závodě vylosujeme jednu závodnici z kategorie Ženy, která si odveze pěknou cenu. Všechno směřujeme k navýšení počtu startujících bikerek. Další změnou pravidel je omezení startu závodníků pouze v jedné kategorii a to v té, kam patří podle ročníku narození. Nově platí zákaz na používání cyklokrosových kol. Všechny úpravy v textu pravidel budou zvýrazněny tučným písmem. I letos je připravena soutěž družstev a stejně jako vloni budete moci využívat online přihlašování za zvýhodněné startovné. Přidejte se na Facebooku do skupiny ‚Plzeňská amatérská liga MTB‘ a dozvíte se víc!

Marcel Beran prezident P.A.L.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu