Okrouhlický celkovým vítězem Giant Ligy 2013

19.9.2013
<p>Šestnáctý díl Giant Ligy v Plzni na Rapidu sužovalo velmi chladné počasí a vytrvalý déšť od startu do cíle. Na startovní pásku finálového závodu GP DURATEC, se i přes nepřízeň počasí postavilo přes padesát cyklistických „otužilců“.</p>

V souboji o celkové vítězství ve 12. ročníku GIANT LIGY 2013 se nejlépe vedlo Tomáši Okrouhlickému (AC Sparta), který se stal zaslouženě „králem“ GIANT LIGY v roce 2013.

Grand Prix DURATEC se rozjelo v rychlém tempu a aktivně si vedli od startu hlavně junioři, kteří chtěli rychle nasbírat důležité body, než se do soubojů opřou jezdci kategorie Elite. A právě nadějný junior Jan Ryba (Author team Stupno) vytěžil v úvodu závodu nejvíce bodů.

Na startu byli opět i cyklokrosoví reprezentanti Radek Polnický (Jirapo-GIANT) a Vojtěch Nipl (FOCUS cycling team Znojmo). V dobré formě se předvedl i cyklokrosař Václav Metlička (Johnson Controls). Do bodování se zkušeně vrhl i Jan Dostál nová posila týmu Bohemia cycling.

Všechny však zaskočil nenápadný únik pětice jezdců, který vyprovokoval Tomáš Okrouhlický. Společně s Nesvedou, Holubem, Viktorínem (všichni Sparta) a Lukášem Smolou (CK Příbram). Skupina si během několika kilometrů vytvořila dostatečný náskok, který peloton již nedokázal smazat.

Ostré tempo v odjeté skupině drželi jezdci Sparty až do samotného závěru, kdy dojeli celé startovní pole o jeden okruh.

V prestižním souboji o puntíkovaný dres tentokrát kraloval Radek Bečka (CK Kolokrám – Svijany) a v chladném počasí mohl slavit triumf v měsíci září.

Ze zaslouženého vítězství se nakonec v Plzni mohl radovat Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha), který premiérově vyhrál i celkově v seriálu GIANT LIGA 2013.

Ženám kralovala opět Tereza Trefná (Alltraining.cz), která bude také startovat na mistrovství světa. Juniory vyhrál Jan Ryba (AUTHOR Team Stupno) a kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha).

Odveta po seriálu GIANT LIGA 2013 startuje v Přešticích 28. Září 2013

Tomáš Okrouhlický v cíli: „Zimu a déšť nemám rád. Chtěl jsem to mít rychle za sebou, tak jsem odjel. Na konec se nám podařilo dojet zbytek jezdců o celé kolo. Jsem rád, že jsem celkově vyhrál a potvrdil tak slušnou formu během sezony.“

Jiří Nesveda v cíli: „ „Okr “ Tomáš Okrouhlický byl dneska nad moje síly. Ale na druhou stranu – vítězství je doma ve Spartě. Už teď se těším na další ročník. “

GP DURATEC 18. září 2013 Čas vítěze: 1:12.10 h 55km