Moravský bikemaraton již za dva týdny

16.8.2013

Již po několikáté tento akt obstarávají naši olympionici Ondra Bank a Martin Vráblík společně s Jožkou Zimovčákem, který si letos střihl ty nejtěžší etapy ze staré dámy Tour de France. S ním také bude na startu i část dnes již populárních „svítících“ koloběžkařů, kteří Tour udolali celou. Velmi zajímavou informací je, že do Leštiny na Moravský bikemaraton přijede i osobní mechanik špičkových cyklistů Davida Millara a jeho kolegy Chrise Frooma, Peter Doležal. Je tedy se na co těšit.

Maraton je také vyhlášen jako Mistrovství České a Slovenské republiky v tandemech, což nemá žádný podobný podnik u nás a co je navíc zajímavé, tyto tandemy neplatí startovné!!!

Moraváci v Leštině se stali již klasikou, kdy původně regionální záležitost se dostala až do kategorie velmi dobře organizovaných akcí s lidovým zázemím, které se zamlouvá opravdu každému, a i proto je hodně navštěvována. 30 km velmi oblíbená trasa JUNIOR BIKEMARATONU je hlavně pro děti a mládež a ostatní tratě 50 a 80 km s převýšením takovým , že neslezete kromě pár metrů z kola. A samozřejmě i velmi populární souboj nad 110kg, který je a byl od začátku Moravského bikemaratonu předlohou i pro ostatní, ale tady je opravdu lahůdkou. Krásné panoramatické výjezdy kolem hradu Brníčko a na Moravský Blaník – Bradlo jsou vrcholy na celé trase. A také hendikapovaní cyklisti si přijdou na své na jedniném závodu tohoto druhu v ČR. K tomu Vás budou hojně povzbuzovat místní a nabídnou vám i štamprli domácí slivovice. I tato kulisa patří na tuto akci. A prezenty do tašky jsou tu takové, že tento maraton je možno opravdu zařadit mezi ty nej…v celé republice.

Hlavní sponzor – Vinařství „Chateau Lednice“ připravilo jedno velmi sympatické překvapení pro každého účastníka, který se přihlásí včas v termínu.

No a tradiční pohostinnost a letos i opět závěrečný oheň pro všechny bikery s kytarami. Mohou si totiž zahrát při táboráku. To asi jinde nenajdete. Sami nebo i s oficiální doprovodnou country skupinou. Co více si přát.

A motto party z Cykloklubu Morava v Leštině je opravdu výzvou. … I CESTA MUŽE BÝT CÍL…takže dojeďte. www.cyklomorava.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu