Extrém trati podpořilo i počasí

1.8.2013

Většina závodníků si pochvalovala perfektně připravenou trať, zejména pasáž plnou singletreků, zvanou “můstky“, která berounský okruh odlišuje od těch ostatních. Noc přinesla ochlazení na příjemných 28 C a většině závodníků se tak znatelně ulevilo. Jako na každém 24 hodinovém závodě rozhoduje především noc a ráno. Proto ten, kdo vydržel sobotní výheň a překonal noční únavu, získával náskok nad závodníky, které únava zahnala do jejich provizorních bivaků. Za ranního rozbřesku však každý seděl znovu na kole a ukrajoval metry z 15 kilometrového okruhu s převýšením 281 metrů. Na Berounské MTB 24 hodinovce startovalo i několik borců a borkyň, kteří před časem absolvovali závod Craft 1000 miles. Jedna z nich, vítězka kategorie ženy a celkově 33. na Craft 1000 miles, Markéta “Peggy“ Marvanová, startující za Černé koně po závodě prohlásila, že díky tropickému počasí, které v Berouně letos panovalo, byla tahle 24 hodinovka její nejtěžší v životě.

Na pozvání pořadatelů přijel do Berouna i Michal Stark, úspěšný paralympijský cyklista, který moderoval slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků a předával ceny těm nejlepším.

Tak jak nám řekl hlavní pořadatel závodu Petr Šírer z Cyklo Pointu a zároveň hobby teamu More Than Bikers “Příští rok se můžete opět těšit na Berounskou MTB 24 hodinovku, která se tentokrát uskuteční o víkendu 26 – 27. 7. 2014. Pevně věříme, že v příštím ročníku se tento závod díky nasazení všech pořadatelů, dobrovolníků, města Berouna, sponzorů atd. podaří opět vrátit do celorepublikového seriálu 24 hodinových závodů“

Výsledky všech kategorií naleznete na www.berounska24h.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu