Svorada bude fandit, chce vyhrát sázku

23.5.2013

Vítěz tří etap na slavné Tour de France a ředitel závodu Ján Svorada si myslí, že šest Češek a Čechů v desítce je reálných: „Do sázky se počítá všech 8 závodů světového poháru, které se v Novém Městě odjedou. Věřím, že sázka přinese zpestření pro fanoušky, kteří budou ještě více fandit a poženou naše dopředu. Spoléhám na to, že skvělá atmosféra mi pomůže sázku vyhrát.“ Skvělí fanoušci v Novém Městě jsou jedním z důležitých faktorů, proč je novoměstská zastávka světového poháru v MTB hodnocena jako jedna z nejlepších v celém seriálu.

Pokud tento slavný cyklista neuspěje, postaví se za výčep ve vybrané hospůdce poblíž cyklostezky. „Myslím, že nechat si natočit Birell vítězem 11 etap slavné trojice závodů Tour, Giro a Vuelta, by si nenechalo ujít mnoho cyklistů. Včas bychom oznámili, kde tato mimořádná akce proběhne,“ řekl manažer značky Birell Petr Kouble. Ten ovšem rozhodně nemá předem vyhráno, protože na posledním závodě v německém Albstadtu byli v první desítce čtyři čeští reprezentanti. Další dva pak těsně za ní.

Ján Svorada patří k nejúspěšnějším reprezentantům československé a později české cyklistiky. Celkem 5× se radoval z etapového vítězství na Giro d´Italia a třikrát na dalších dvou slavných závodech Tour de France a Vuelta. Celkem 3× startoval na olympijských hrách.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu