V Jestřebích horách slavil Boudný

15.5.2013
<p>V třetím podniku letošního ročníku seriálu Kolo pro život, kterým byly Jestřebí hory České spořitelny, poprvé dominoval loňský celkový vítěz Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized). Mezi ženami byla nejrychlejší Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec).</p>

Boudný přijel do cíle závodu na 58 kilometrů osamocen s náskokem téměř dvou minut před druhým Václavem Ježkem. Třetí příčku obsadil další zkušený borec Petr Dlask. „V první polovině závodu jsme jeli ve větší skupině. Kluci mě zkoušeli utahat, ale udržel jsem se jich. Když jsem pak zaútočil já, nikdo se mnou nevydržel. Do cíle zbývalo přes třicet kilometrů a tu druhou půlku jsem měl hodně dobrou. Jediné, čeho jsem se bál, byl defekt,“ řekl Boudný, který v minulém závodě v Mladé Boleslavi nestartoval kvůli účasti na mistrovství Evropy v maratonu a při premiéře v Brdech skončil třetí.

Výsledky-58 km

muži: 1. Pavel Boudný (Česká Spořitelna-Specialized) 2:12:39 hod., 2. Václav Ježek (IVAR CS-Author) + 1:53 min., 3. Petr Dlask (LAWI Team) +2:34, 4. Jan Strož (IVAR CS-Author) + 3:38, 5. Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák MTB) + 6:17.

Ženy: 1. Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) 2:54:18, 2. Denisa Stodůlková (Česká Spořitelna-Specialized) +2:49, 3. Monika Hrušková (Toyota Dolák MTB) + 12:45.