Luxusní celopéro von Herr Colnago

29.12.2001
<p>Po loňském uvedení celokarbonového silničního skvostu Colnago vyrobeném ve spolupráci s Ferrari představuje tradiční italský výrobce novinku stejného kalibru ovšem tentokrát určenou pro milovníky „tlustých gum“. A nejde o novinku jen tak ledajakou, ale o high-tech v pravém slova smyslu. Celoodpružené kolo používá čtyřčepovou konstrukci zadní stavby obdobnou jako Mongoose nebo Kona. Spodní čep je uchycen na adaptéru, který je připevněn okolo šlapacího středu a na kterém je rovněž uchyceno spodní oko vertikálně umístěného vzduchového tlumiče. Stejně tak i čep horního vahadla drží na adaptéru připevněném na sedlové trubce. V případě hlavního rámového trojúhelníku vyrobeného z karbonu jde tvarově o klasiku, kdy spodní i horní rámové trubky jsou lehce prohnuty směrem vzhůru.</p>

Ani po stránce komponentového osazení není nic ponecháno náhodě – řazení a převody Shimano XTR, hydraulické kotoučové brzdy Shimano Deore XT, zapletená kola Shimano, karbonová sedlovka i řidítka. Odpružení vpředu i vzadu obstarává RockShox – samozřejmě nejvyššími modely ze své produkce.
Celé kolo je stavěno ve stylu „jen to nejlepší je pro mě dost dobré“, čemuž bude určitě odpovídat i cena, která tento technologický zázrak staví do obdobné kategorie jako automobily spolupracující firmy Ferrari – vynikající a drahé. Moc rád bych dodal, že více podrobností bude následovat v redakčním testu, obávám se však, že taková věta patří do sekce takřka nerealizovatelných přání.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu