Merida Bike Adventure 2012. Náročné a nádherné Křivoklátsko.

23.7.2012
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2012-07-23T18:55:53 --> <p><strong>O uplynulém víkendu se v lesích v okolí hradu Křivoklát odehrál 12. ročník nejpopulárnějšího domácího cyklistického bodovacího závodu dvojic s mapou závodu Merida Bike Adventure.<br /> Na více než tisícovku závodníků letos čekal těžký kopcovitý terén a proměnlivé větrné počasí s dešťovými přeháňkami, které závod řádně opepřilo. Náročnost terénu a povětrnostních podmínek však k adventure závodům neoddělitelně patří a závod si letos opět účastníky podmanil.</strong></p>

Dvouetapový Merida Bike Adventure se uskutečnil během soboty a neděle 14. a 15. července s centrem v rekreačním středisku Hlavatice u Zbirohu. Závod zavítal do CHKO Křivoklátsko vůbec poprvé ve své dvanáctileté historii. Byla to také možná jedna z posledních možností, kdy zde závod uskutečnit. V příštím roce by totiž Křivoklátsko mělo být vyhlášeno národním parkem a pořádat zde sportovní aktivity podobného rozsahu bude čím dál složitější.

Součástí BA12 byl letos již potřetí speciální vložený závod pro ty nejnáročnější – Loap BA Challenge, při kterém si účastníci vezou s sebou všechno základní vybavení a noc mezi první a druhou etapou tráví na předem neznámém místě, v provizorním tábořišti někde na trase závodu. Letos to bylo na louce v lokalitě Pod Dubjany přímo na břehu řeky Berounky. Této výzvě letos neodolalo 34 dvojic.
Merida Bike Adventure se během své dvanáctileté historie stal nejvýznamnější akcí svého druhu v celé Evropě. Kapacita startovního pole v počtu 500 dvojic byla letos opět zcela vyčerpána. Závodu v terénech Křivoklátska se zúčastnila i početná skupina závodníků ze zahraničí, celkem z pěti států. Vedle České republiky se na startu objevily dvojice ze Slovenska, Rakouska, Německa, Francie a Španělska.
Absolutně nejvyššího počtu bodů 1270 letos dosáhla dvojice ve složení Novák Petr a Kříž Jan z X-team BaNo Karlovy Vary v kategorii mužů.

Věříme, že terény Křivoklátska účastníky závodu nadchly a budou se sem v budoucnu rádi vracet,” připomínají pořadatelé závodu význam akce pro zdejší region. A jaký bude následující ročník? „V příštím roce bychom závod rádi opět zavedli do vyšších oblastí naší republiky. V tuto chvíli ale nemohu prozradit více, veškerá jednání o nové oblasti nás čekají až po prázdninách,” prozradil o plánech pořadatelů ředitel závodu Jan Skřička.
Aktuální informace jsou k dispozici na webové stránce závodu www.bike-adventure.cz.
Fotografie ke stažení u tiskové zprávy na www.bike-adventure.cz

 

Výsledky těch nejlepších v BA12 a vítězů BACH12:

Merida Bike Adventure 2012 – Ženy (DD)
1. Doležalová Vendula, Lamichová Kateřina – Plzeňská smršť (940 bodů)
2. Jedličková Zuzana, Randáková Helena – Klokan team (920 bodů)
3. Chudíková Barbora, Paulíčková Renata – Sagvanovi klacky (920 bodů)

Merida Bike Adventure 2012 – Mixy (MD)
1. Sajal Martin, Boudíková Adéla – Ekonom Praha (1164 bodů)
2. Herman Jan, Juračková Jana – Štika & Drak eXtreme Team (1092 bodů)
3. Medlík Jan, Březinová Maruška – LKT 80 Šumperk (1074 bodů)

Merida Bike Adventure 2012 – Muži (MM)
1. Novák Petr, Kříž Jan – X-team BaNo Karlovy Vary (1170 bodů)
2. Husák Václav, Kříž Libor – Klokan team (1150 bodů)
3. Kovář Mirek, Fujáček Honza – klacky.cz (1130 bodů)

Merida Bike Adventure 2012 – Teamy
1. Ekonom Praha (3844 bodů)
2. LKT 80 Šumperk (3702 bodů)
3. Klokan team (3647 bodů)

Loap BA Challenge 2012 – Ženy (DD)
1. Jáglová Michala, Jáglová Karla – Vysoká (652 bodů)

Loap BA Challenge 2012 – Mixy (MD)
1. Horký Milan, Štursová Martina – SP Kolo Loap (772 bodů)

Loap BA Challenge 2012 – Muži (MM)
1. Pažout Jaroslav, Miškovský Libor – Merida Czech (780 bodů)

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu