video: Cannondale Dutschess jako diplomová práce

14.1.2010

Tento návrh vytvořil holandský student designu – Wytze van Mansum – v rámci své diplomové práce na Technické univerzitě v Delftu. Při jeho navrhování měl v hlavě krásnou, moderní a ekologicky smýšlející ženu. Ženu, která chce jezdit na stylovém kole, ale nechce se starat o údržbu a už vůbec nechce mít problém s možným ušpiněním se. Design kola je tedy postaven na jednoduchosti, integraci více prvků v jeden.

Ve tvaru rámu lze najít odkaz starých holandských kol, na kterých tam stále ještě jezdí spousta lidí. Celá idea však vychází z předpokladu, že pokud běžný rám doplníte o všechny nutné doplňky, jako blatníky, nosič, kryt řetězu, světla nebo stojan, je už kolo jaksi „přehuštěno”. U Dutchess je tedy základem spodní rámová trubka, která pod středem drasticky mění tvar a začíná plnit funkci blatníku, ale zároveň i podpěry nosiče a konstrukčního prvku uchycení zadního kola. Nosič tak unese až 50 kg.

Více informací a rozhovor s tvůrcem tohoto kola najdete v časopisu Cykloturistika č. 1/2010, které vychází 28. prosince 2009.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu