VELO MARATHON MTB SÉRIE 2002, aneb vše je trochu jinak

19.12.2001
<p>Dosud jsme si tak trochu hráli na tajnůstkáře a jen naznačovali, že Velo Marathon Série 2002 bude jiná, než tomu bylo doteď. Tajnůstkaření je konec, nová podoba je zde. Velo Marathon Série 2002 se rozrostla na jedenáct závodů, změnil se systém bodování. Ale popořádku. Hlavním motivem pro tyto změny byl vývoj série a její enormně rostoucí prestiž, které se začaly ubírat jiným směrem, než podle našich představ. Redakce nadále zůstává v roli „nejvyššího arbitra“ při výběru závodů. Větší počet závodů nabízí snazší výběr v místech konání i v termínech, rozvržení závodů do celého roku, a tedy v konečném důsledku i možnost snížení nákladů na objetí závodů série.</p>

Bodování bude závislé na počtu účastníků. Vítěz získá právě tolik bodů, kolik dojede závodníků do cíle. Druhý o bod méně, atd. atd. až poslední pak jeden bodík. Bude tedy na každém, zda si dojede na „velký“ závod pro tisíc bodů za osmisté místo, nebo na malý závod pro 300 bodů za místo padesáté. Podle nás jde o nejprůhlednější systém odpovídající pojetí série. Tento styl bodování se velmi osvědčuje např. při závodech amaterské ligy UAC. Hodnoceny budou opět pouze dlouhé tratě.
V časopise se zmenší prostor věnovaný reportážím z jednotlivých závodů (však o některých už píšeme několik let.), o to větší zázemí budou mít maratony z Velo série na našem webu – reportáže, fotky, výsledky. A to včetně průběžného pořadí po každém závodě, které dosud bylo naší bolístkou.
Rozpis závodů včetně jejich termínů ještě není stoprocentní, konečnou pevnou podobu získá v březnovém Velu. Tam také pro lepší orientaci při výběru závodů uvedeme počty účastníků v minulých letech. A upřesníme také, kolik závodů se bude započítávat do konečného hodnocení Velo série. Tolik stručné představení Velo Marathon MTB Série 2002. Nezbývá, než popřát vám skvělou přípravu a hodně zábavy a úspěchů v ní.

Velo Marathon Série 2002
4.5. ČS Malevil Cup (Jablonné v Podještědí)
4.5. Author Šela Marathon (Přerov)
25.5. Author Král Šumavy (Klatovy)
8.6. Merida Bike Tour (Brno)
22.6. Krušnohořím Penco Trek (Adolfov)
29.6. Jesenický maraton (Kouty nad Desnou)
6.7. ČS Drásal bikemarathon (Holešov)
27.7. Penco Superior Beskyd Tour (Rožnov pod Radhoštěm)
7.9. Cannondale Rallye Sudety (Teplice nad Metují)
14.9. Anlen Cup Marathon (České Budějovice)
21.9. Mistrovství ČR (Most)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu