Nová kapitola Rock Machine: značka žije dál!

4.12.2001
<p>Poté, co se byť na skromné ploše, ale přece jen na poslední chvíli objevila na výstavě Bike Vysočina expozice modelů kol Rock Machine 2002, je jasné, že dosud úspěšná česká značka, jejíž původní majitel se po finančních potížích ocitl v září v konkurzu a fakticky přestal existovat, začíná novou etapu své existence. Přestože některé otazníky stále přetrvávají, na řadu z nich odpovídá následné oficiální prohlášení, které redakci Vela poskytl ing. Radek Lončák, supervisor firmy Rock Machine Ltd., U.K. v ČR a SR.</p>

PROHLÁŠENÍ O SOUČASNÉM STAVU A BUDOUCNOSTI ROCK MACHINE
 

1. Česká společnost Freeride v.o.s. před časem prodala veškerá práva spojená se značkou ROCK MACHINE (RM).

2. Právy ke značce RM v současné době disponuje na základě licenční smlouvy (v podstatě smlouva o dlouhodobém pronájmu práv) britská společnost ROCK MACHINE Ltd., Athene House, The Broadway, London NW7 3TB, U.K., registrační číslo 4272072.
Tato společnost se stará o vývoj, výrobu, propagaci a distribuci RM k jednotlivým importérům.

3. Značka RM je nadnárodní, neboť:
? kola této značky jsou aktivně v prodeji v této chvíli ve státech – Austrálie, Bělorusko, Česká Republika, Estonsko, Chorvatsko, Korea, Litva, Lotyšsko, Rusko (vč. regionu Kaliningrad), Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a Taiwan.
? za značkou a jejími produkty stoji mezinárodní tým lidí, čítající Brity, Taiwance, Australany, Čechy a Američany.
? značka je registrována ve všech státech Evropy, Číně a Taiwanu, Austrálii, Kanadě a USA.

4. O dovoz do ČR a distribuci se bude starat jeden, spíše však dva nebo tři dovozci, kteří budou mít uzavřenu s firmou ROCK MACHINE Ltd. smlouvu zajišťující exklusivní distribuční práva pro odlišné uzemí ČR. S potenciálními dovozci se vedou doposud jednání. Přednost samozřejmě dostane zájemce s dostatečným finančním zázemím a odpovídajícími zkušenostmi. Všeobecně očekáváme, že jednání o výběru dovozců budou ukončena nejpozději do 20.12. 2001.

5. Vedle dovozce (dovozců) bude v České republice a na Slovensku působit smluvní partner společnosti ROCK MACHINE Ltd., nezávislý na dovozcích, který bude zastávat funkci supervisora. Jeho hlavní činností bude kontrola činnosti importérů, dodržování smluvních podmínek, sledování distribuční sítě, komunikace s médii, atd.
Funkci supervisora v současné době zastává ing. Radek Lončák.

6. Kola RM se budou prodávat prostřednictvím tradiční distribuční sítě prodejců RM. Ceny a obchodní podmínky budou plně v kompetenci jednotlivých dovozců, důraz však bude kladen na poskytnutí obdobných podmínek, vč. případných bonusů tradičním, kmenovým, českým prodejcům RM. Všeobecně lze očekávat, že cenová úroveň kol RM bude mírně nižší než v modelovém roce 2001, při porovnaní obdobných technických parametrů.

7. Sortiment Rock Machine 02 čítá více než 40 modelů kol, rozdělených do desíti kategorií a plně koresponduje s nabídkou, kterou lze nalézt v již vydaném katalogu produktu RM pro rok 2002. Shodnou nabídku lze nalézt na internetové adrese www.rockmachine.info.

8. Tisková reklama, tvorba reklamních produktů, účast na výstavách ap. bude organizována přímo z centrály RM v Londýně.

9. Plánováno je umístit v ČR v roce 2002 přibližně 15.000 ks kol RM.

Toto prohlášení podal jménem ROCK MACHINE Ltd., U.K. supervisor pro ČR a SR Ing. Radek Lončák

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu