Pospíšil šestý v závodě SP

17.11.2001
<p>MONOPOLI (Itálie) 17. listopadu (ČTK) – Šesté místo obsadil v úvodním závodu Světového poháru cyklokrosařů v italském Monopoli český reprezentant Jiří Pospíšil. Do cíle dojel se ztrátou 1:26 minuty na vítězného Svena Nijse z Belgie. Další český cyklokrosař Václav Ježek skončil osmý.</p>

Obhájce celkového vítězství v seriálu Nizozemec Richard Groenendaal dorazil do cíle jako čtvrtý. Mezi něj a vítěze ze sezóny 1999/2000 Nijse se vklínili další Belgičan Bart Wellens a Ital Daniele Pontoni.

Oproti očekávání si čeští jezdci, i bez zraněného vicemistra světa Petra Dlaska, vedli velice zdatně. Vedle Pospíšila a Ježka se do elitní patnáctky vešli ještě Tomáš Trunschka a Kamil Ausbuher, Davida Káška o výrazně lepší umístění připravil defekt. Naopak kromě nejlepší dvojice neměli svůj den další Belgičané, kteří světovému cyklokrosu jasně dominují. Nikdo z nich už se nedostal do první desítky.

„Výsledek předčil veškeré mé očekávání a to ještě průběh závodu byl podstatně lepší. Ježek píchl ve třetině závodu, když jel s Pontonim kolem čtvrtého místa. Smůla v podobě defektu potkala i Káška v době, kdy se držel mezi bodovanou patnáctkou,“ vykládal spokojeně reprezentační trenér Petr Klouček. „Snad nejlepší závod zajel Trunschka. V úvodu měl problémy s kolem, ale pak na trati, na níž se pojede o medaile na mistrovství světa, doslova letěl,“ dodal Klouček.

Výsledky:

1. Nijs 58:18 min., 2. Wellens (oba Belg.) –20 s., 3. Pontoni (It.) –22, 4. Groenendaal –41, 5. De Vos (oba Niz.) –1:20, 6. Pospíšil –1:26, 7. Labbé (Fr.) –1:27, 8. Ježek (oba ČR) –1:29, 9. Nijland (Niz.) –1:30, 10. Franzoi (It.) –1:32, … 13. Trunschka –58:18 –1:49, 15. Ausbuher –2:20, 26. Kášek (všichni ČR) –3:21.
Zdroj: sportovninoviny.cz