Raleigh míří do Čech

22.9.2001
<p>V pátek se v Praze Letňanech otevřely brány podzimní výstavy Sport Prague. Areál skýtá neomezené možnosti, ale sportovní expozice zaplnily sotva jednu halu.Ddá se říci, že je zde od každého trochu. Trochu outdooru, trochu indooru, sem tam lyže nebo snb, pár squashových raket a posilovacích strojů a dost oblečení. Z kol jsou jen dva horské favority na střechách nových opelů, ukryté Kettlery, doplňující zahradu posilovacích strojů a pak vzorové modely anglické značky Raleigh. Návštěva tohoto veletrhu je tak na dopoledne, je to příjemný prostor, gambáček za patnácza a kuřecí plátek v bramboráku za pětatřicet, ale vystavovatelů žalostně málo a technické lahůdky prakticky žádné.</p>

Raleigh je britské značka, patřící do skupiny Derby Cycles, zálusk na na ni tedy mohli mít už šéfové Komersie nebo G-Sportu, kteří již tímto směrem mají nataženy „dráty“. Novým oficiálním zástupcem je však malá firmička sídlící poblíž Prahy. Výstava je jejím prvním počinem, vzorky jsou tak trochu nešťastné, dražší cestovní kola u nás prakticky neprodejná a levné biky zrovna v temných a nezajímavých barvách. Nejhezčím modelem expozice je bezesporu silnička na Soře. Přitom právě značka Raleigh byla jednou z mála, jejíž design se ve Friedrichshafenu výrazně odlišoval od ostatních a také jsme se o ní zmínili. Vystavené model yjsou letošní, rok 2002 bude k mání až v březnu. Odezva ze Sport Prague a pár dalších týdnů ukáží, zda se tu raleigh uchytí. první kroko byl učiněn.
Nezapomeňme, že Raleigh patří do rodiny bikových průkopníků, je to jeden z nejstarších výrobců kol na světě vůbec a kupříkladu v roce 1991 v jeho barvách a na jeho kole John Tomac vyhrál mistrovství světa!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu