53×11 na Tour de France

23.7.2008
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2008-07-23T11:04:35 --> <p>Tour 2008 – naše pátá společná, pro Kamila pak už jubilejní desátá. Plánů a očekávání jsme i letos měli hodně a teď, poslední večer našeho pobytu, mohu říci, že jsme opět dopadli nad očekávání – pravda, některé plány nevyšly, ale byly zdárně nahrazeny jinými. Veškerý materiál, který jsme tu nashromáždili, ať už jde o sport, techniku, rozhovory či zajímavé střípky ze zákulisí a původní reportáže, najdete v tištěném vydání silničního magazínu 53×11, nyní pouze dáváme nasát atmosféru.</p>

Sraz večer v sedm, o hodinu dříve než loni. První SMS informuje o 20 minutách zdržení, realita pak znamená hodinu a půl. Odjezd na Tour de France má v našem podání již standardní průběh. Nestandardní je fakt, že letos jsme si zajistili bydlení už předem, takže nehrozí opakování loňska, kdy jsme čtyři noci strávili v osobáku a jen dvě v posteli… Taky navigace je novinkou letošní mise, odteď už nikdy ne bez ní!

Vybrané fotografie jsou slabým odvarem toho, co vše jsme nashromáždili, stejně tak i videa coby možnost nahlédnout do zákulisí, jejich výběr odpovídá mimo jiné i našim omezeným časovým možnostem… Opět máme připraveno mnoho původního a tedy exkluzivního a originálního materiálu.

Těšíme se na setkání s vámi nad stránkami čtvrtého vydání časopisu silniční cyklistiky 53×11 věnovaného Tour de France, které vychází 6. srpna 2008. Nabídne mnohem více než pouhý popis průběhu etap a statistiku.

Videogalerie

Mytí treter – zatímco mechanici Quick Stepu pečovali o silniční stroje, Matteo Tosatto si po tréninku ve volném dnu dal záležet na očistě treter. Proud vody je mocný pomocník!


Video: mytí treter


Senzace! Rvačka o bílý dres mezi mladíky Liquigasu Kreuzigerem a Nibalim! Zajímalo by mne, jaký popisek bude mít záběr, který „vyprovokoval” jeden z italských fotografů v čase, kdy jsme s Romanem na hotelu dělali rozhovor. Možná stejný, jako u fotografie najdete v novém vydání 53×11 – byl by hřích se k podobné taškařici nepřidat, navíc když máte foťák připravený v ruce! Zvláště u tohoto videa omluvte, prosím, kvalitu – je přece jen točené na malý digi foťák a proti světlu. Vpravo se pere Roman, vlevo Nibali.


Video: rvačka o bílý dres mezi Kreuzigerem a Nibalim


Mechanici týmu Bouygues Telecom (kterému s Kamilem pro lepší výslovnost pracovně přezdíváme „božolé”) se při servisu kol v jednu chvíli hodně bavili – škoda jen, že z veselých tanců a zpěvů se nám už podařilo natočit jen závěr.


Video: pohodové naladění mechaniků


Ihned po dojezdu etapy pečoval o Cadela Evanse náš starý známý z předchozích let – holohlavý bodyguard, který v minulosti věrně „sloužil” nejprve Lanci Armstrongovi a poté Alexandru Vinokurovi… Zkušenosti nade vše! Pokud vám videa přijde zmatečné, není, je to realita – přesně tak to vypadá 200 metrů za cílovou čárou. Jezdec ve žlutém dresu se automaticky otáčí a míří na dopingovou kontrolu, spolu s ním je v tomto prostoru ihned odchytnuto několik dalších náhodně vybraných závodníků, ale i vítěz etapy apod.


Video: dojezd Cadela Evanse se svým ochráncem


Obrázek typický pro všechny mechaniky v čase hodinu dvě po etapě – zde okořeněný tím, že jde o servis kola v té době žlutého Cadela Evanse (v době zveřejnění videa už zase žlutý nebyl, ale těžko říci jak je tomu ve chvíli, kdy video sledujete – rozdíly mezi nejlepšími jsou či byly letos minimální…).


Video: údržba kola Cadela Evanse po etapě

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu