Silniční Král jak jej známe: deštivý, větrný, mrazivý

11.9.2001
<p>Skalní příznivci silničního maratonu Author Král Šumavy museli tuto sobotu opět zaplesat. Deštivá sibérie s větrnými poryvy, do níž by ani psal nevyhnal, ovšem cyklomaratonce ano, bylo přesně to, čím je šumavský závod příznačný.</p>

Déšť, silný vítr a teplota hluboko pod deset stupňů na startu mnohé již dříve přihlášené maratonce odradila. Ale v průběhu dne to nebylo lepší. Pršelo prakticky pořád, zhruba do tří hodin odpoledne. Mohlo být však ještě hůře, vždyť den po závodě napadl ve vyšších polohách šumavských vrchů letošní první sněhový příděl – na začátku září! Sněhu naštěstí zůstali v sobotu maratonci ušetřeni.
Symbolicky až s příjezdem prvního muže na dlouhé trati Martina Studenovského, který se také stal celkovým vítězem letošní silniční Velosérie, vysvitlo na stadionu v Klatovech slunce, to však bylo spíše na zlost, protože těch pár slunečních paprsků již prokřehlé cyklisty nerozehřálo. Ovšem každý, kdo toho dne dojel do cíle, si mohl říkat Král Šumavy. Z přihlášených 1100 cyklistů se nakonec objevilo na startu 980 (cca 300 na 250 km trati), do cíle dorazilo promočených a zcela promrzlých 931 hrdinů (kupříkladu všechny tři dámy na dlouhé trase), což je vzhledem k podmínkám neuvěřitelně vysoký počet. Klobouk dolů. Po dvou letech šumavské idylky, kdy bylo překrásně a nespadla ani kapka, to byl podle fajnšmekrů ten pravý Král Šumavy.
Výsledky závodu se v průběhu týdne objeví na stránkách Vela, zpravováváme též kompletní hodnocení Velo série 2001, které bude zveřejněno v čísle 11/01, v říjnovém se dozvíte víc v reportáži o uplakaném Králi.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu