Zprávy z MS v Leogangu

3.9.2012
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2012-09-03T12:57:19 --> <p>O uplynulém víkendu 1. a 2. září se v rakouském Leogangu odehrál tvrdý souboj o titul Mistra světa ve sjezdu horských kol a ve fourcrossu.</p>

Několikadenní déšť dokonale prolil celou trať „Speedster“ dlouhou 2,6 km a mokré kořeny potrápily všechny závodníky. Celkem 116 mužů a 33 žen změřilo své síly, výsledkem je zlatá medaile na krku Jihoafričana Grega Minaara a Francouzky Morgane Charre. Do nejrychlejší trojky mužů se dostal jako druhý Angličan Gee Atherton a třetí Kanaďan Steve Smith. Mezi ženami se umístila druhá Emmeline Ragot a třetí Manon Carpenter. České sjezdařky Jana Bártová a Simona Jirková skončily na 22. a 29. místě. Mezi pány dominoval 58. Lukáš Šplíchal, 66. Rostislav Štencel, 80. Pavel Čep, 89. Petr Třešňák a první stovku zakončuje Adam Vágner. Horkým želízkem v ohni byl i 5. kvalifikovaný junior Jan Čepelák, který se bohužel poroučel k zemi a skončil až 38. za Janem Urubou (27.) Smutnou zprávou je odchod Sabriny Jonnier ze závodní scény. Velmi napínavý souboj přinesl i sobotní fourcross, kde se sešla početná česká reprezentace a spolu se Švýcary brali stupně vítězů. Nejrychlejší byl Roger Rinderknecht, hned za ním Michael Měchura s Tomášem Slavíkem, čtvrté místo zůstalo na dalšího ze Švýcarů, Davida Grafa. Dobře reprezentovala i Romana Labounková na druhém místě mezi ženami.