Zevnitř ven

29.8.2012

Chloubou firmy jsou vlastní technologie a systémy, například FAST pro MTB se zdvihem 80–100 mm a zadní stavbou z jednoho kusu přinášející výrazně vyšší tuhost, patentovaný Equilink pro zdvihy 120–160 mm oddělující pružení od brzdění či šlapání.

Novinkou pro rok 2013 je technologie Inside Out pro výrobu karbonových rámů. Vlákna se při ní navíjejí na plastové kopyto, po nahřátí se kopyto vytrhne ven a vnitřní plocha tak zůstane hladká bez nerovností vznikajících nekontrolovatelným zatékáním pojivového materiálu. Tím se odstraní nejen „otřepy” uvnitř trubek, ale rámy jsou výrazně lehčí a pevnější, což je u Feltu již tradice. Další zajímavostí je konstrukce silniční karbonové vidlice, ta má uvnitř pleteniny extrudovaný polystyren pohlcující vibrace. Další změnou pro rok 2013 je nové označení modelových řad, a to nejen v závislosti na materiálech rámu, ale i velikostí kol. Že v nich stále silnější místo zaujímají kola s třemi palci navíc, není třeba zdůrazňovat.

Značka se výrazně angažuje i na sportovním poli, sponzoruje týmy především v USA, a to nejen silniční, ale i triatlonové a týmy BMX, což je možná nejsilnější část produkce značky, z její podpory těží i tým nadějí při centrále UCI ve švýcarském Aigle, ale i olympijští medailisté z letošních her v Londýně.

Lubomír Severin

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu