Brit Millar vyhrál prolog cyklistické Vuelty

8.9.2001
<p>SALAMANCA (Španělsko) 8. září (ČTK) – Brit David Millar dnes vyhrál prolog cyklistické Vuelty, jímž byla časovka na dvanáct kilometrů v Salamance. Kapitán stáje Cofidis zvítězil v čase 14:56 minuty, o sekundu před Santiagem Boterem z Kolumbie. Třetí skončil se ztrátou šesti sekund Levy Leipheimer ze Spojených států.</p>

Obhájce prvenství, Španěl Roberto Heras, obsadil 33. místo. Z dvojice českých cyklistů si dnes vedl lépe Tomáš Konečný, který skončil se ztrátou 55 sekund na vítěze pětačtyřicátý. Pavel Padrnos zajel čas 16:20 minuty, jenž stačil na 108. místo.

Smůlu měl Španěl Marcos Serrano. Jezdec stáje ONCE upadl krátce po startu v jedné zatáčce a když usedal na kolo, přemáhal bolest. Přesto prolog dokončil, i když do cíle dojel v čase nad 22 minut. Při následném vyšetření v nemocnici lékaři zjistili, že si při pádu zlomil klíční kost. Serrano krátce poté oznámil, že ze závodu odstupuje.

Nedělní první etapa měří 147,2 kilometru, odstartuje v Salamance a zavede peloton do Valladolidu.

Výsledky – prolog (časovka na 12 km):

1. Millar (Brit.) 14:56 min., 2. Botero (Kol.) –1 s., 3. Leipheimer (USA) –6, 4. Galdeano –17, 5. Beloki –23, 6. Plaza – 24, 7. Gutiérrez –25, 8. Zarrabeitia (všichni Šp.), 9. Jaksche (Něm.) oba –26, 10. Horrillo (Šp.) –28,… 45. Konečný –55, 108. Padrnos (oba ČR) –1:24.