Rock Machine končí?

7.9.2001
<p>Ze všech stran se do redakce Vela nesou zvěsti o tom, že firma Rock Machine má zavřeny sklady a je v konkurzu. Zprávy neověřené potvrdili někteří přímí partneři této litoměřické firmy z řad obchodníků, kteří si přijeli pro zboží a narazli na zamčené sklady. Její největší velkoobchodní partner na tuzemském trhu se dokonce snaží zmírnit svůj mnohamilionový finanční propad tím, že sbírá všechna kola po republice umístěná do komisního prodeje a místo peněz a kol odebírá součástky. Rock Machine by měl situaci údajně vysvětlit v pondělí dopisem obchodníkům. Pokud se tato informace potvrdí, může to mít pro celý tuzemský kolečkářský byznys nedozírné následky.</p>

Skoro se nechce věřit, že by se něco podobného mohlo stát druhé největší značce v zemi. Může být na vině liknavost v účetnictví, tak , jako u Heavy Toolsu, který zkončil díky pokutě od finančního úřadu, riskování vedení firmy, platební neschopnost z důvodu vysokých pohledávek nebo něco úplně jiného. Každopádně každý obchodník, který RockMachinu v minulosti nezaplatil včas za odebrané zboží dnes nese svůj díl viny. Roztáčet spirálu pohledávek se nevyplácí. Přidejme ještě poznámku, že loni prakticky zkončil Amulet (do té doby též dvojka na trhu…), který si jen u Superioru nechal udělat pár kol pro své dva obchody, ale do distribuce žádná nedodal a v Asii zanechal dluhy. Je to osud „dvojek“ nebo se něco podobného může stát každému? To je otázka… Každopádně letošní miezrné prodeje kol se v přžíští sezoně podepíší na každém.
Problémy Rock Machinu signalizovaly již obrovské slevy, které nikdy nevěstí nic dobrého. Světa řád je nakonec spravedlivý, kdo nakoupil za levno a čekal do poslední chvíle na největší slevy, dnes možná nebude mít kde reklamovat případné problémy.
V pohádce Kocourek Modroočko se na adresu Natrhouška praví: „Přece nemůže být tak zlý, když umí tak krásně zpívat…“ Přece nemůže zmizet značka Rock Machine, když má tak dobrá kola! Vyčkejme dalších zpráv, dozvíte se je zde, na iVelo i v časopise Velo.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu