Enduro serie pro Giant a Lopese

6.6.2012
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2012-06-06T12:37:16 --> <p>Adam Craig (Rabobank-Giant Off-Road Team) si dal na chvíli pauzu od kolotoče Světového poháru a dalších velkých XC závodů a zúčastnil se úvodního kola oregonské enduro série (Oregon Enduro Series 2012). A vzal si na to rovnou prototyp nového trailového modelu, na jehož vývoji se osobně podílí. Za zaznemanání také stojí, že třetí příčku obsadil Brian Lopes, s nímž najdete rozhovor <a href="http://www.ivelo.cz/casopis/2012-6/obsah/">v posledním Velu.</a></p>

Dvoudenní závod se jel v okolí oregonského města Bend, odkud Adam pochází a nejčastěji trénuje, takže byl jasným favoritem. To nakonec potvrdil a spolu s ním na „bedně“ stanuli další dva jezdci Giantu – Australan Josh Carlson jedoucí na Trance X Advanced SL na druhém místě a jeden z hlavních test riderů Giantu Carl Decker se svým Anthem X Advanced 29er na čtvrtém. Třetí místo neobsadil nikdo menší než několikanásobný mistr světa (dual slalom, fourcross) Brian Lopes, který letos na Světovém poháru v belgickém Houffalize vyhrál úvodní závod XC Eliminator.

Závodu se v elitní kategorii zúčastnilo 45 jezdců, každý absolvoval pět měřených úseků a mezi nimi delší přejezdy. První den byly na programu 4 spíš sjezdové úseky, druhý den pak jedna náročná delší „etapa“. Po prvním dnu vedl Adam Craig s náskokem 6 sekund na Briana Lopese, a to i přes to, že ho v jednom z měřených úseků potkal pád. “UdělaI jsem školáckou chybu a musel pak rychle vyřešit defekt, mohl jsem tím ztratit tak dvacet, třicet sekund, ” komentoval situaci Adam. V nedělním finále Adam nenechal nic náhodě a jako jediný se v závěrečné delší etapě dostal pod 18 minut. V celkovém součtu vyhrál 3 z pěti etap a tím se stal i celkovým vítězem. Adam se sice soustředí na Světový pohár v XC, ale vzhldem k tomu, jak mu stále oblíbenější disciplína enduro sedí, plánuje se zúčastnit i dalších závodů, když mu to nabitý závodní kalendář dovolí.

Oregon Enduro Series #1 / Bend 1. Adam Craig (Rabobank/Giant Offroad) 41:56.9 2. Josh Carlson (/Giant Factory Off-Road Team) 42:29.5 3. Brian Lopes (Ibis/Go Pro) 42:42.1 4. Carl Decker (Giant Factory Off-Road Team) 43:03.2