Ráj na sluneční straně Rakouska

21.5.2012

Taková je nabídka slunného Burgenlandu pro cyklisty všech věkových kategorií a všech stupňů sportovní zdatnosti. Mohou se vydávat na objevné cesty za kulturou, vynikajícím jídlem, skvělým vínem, lázeňskými požitky, přírodními zážitky… na své si přijdou jak rodiny s dětmi, tak i zdatní sportovci nebo i výletníci, kteří chtějí během jen několika málo hodin poznat největší půvaby krajiny mezi oblastí Seewinkel a obcí Raab.

Nový design pro stepní jezero Cyklostezka s označením B10 je jedna z nejatraktiv­nějších a nejoblíbenějších cyklostezek v Rakousku. Vede v délce 138 km kolem Neziderského jezera, nejzápadnějšího stepního jezera Evropy, a protíná přes-hraniční národní park Neziderské jezero – Seewinkel, který je současně i světovým dědictvím UNESCO. Podél její trasy bylo vybudováno 12 velmi moderních odpočívadel, harmonicky zapadajících do krajiny. Nechybějí ani panoramatické informační tabule a kvalitní jednotné značení po celé délce cyklostezky. Ti, kdo si chtějí ušetřit čas a energii, mohou využít služeb zhruba půl tuctu podniků, které vlastní a provozují přívozy. Jejich prostřednictvím se pak mohou cyklisté nechat přepravovat i s koly z jednoho břehu na druhý. Jsou v provozu několikrát denně od dubna do října a mimo tyto měsíce pak dle potřeby.

Šlapat a nevybočit – jako na kolejích I s kolejemi má šlapání mnoho společného. A také s velkou dávkou zábavy a rozzářenýma dětskýma očima. Na jedné vysloužilé železniční trase vedoucí středním Burgenlandem je možné se vydávat na velkolepé výlety na drezínách, které byly přestavěny na takzvané cyklodrezíny. To znamená, že se člověk pohybuje kupředu šlapáním a tedy silou vlastních svalů. Ovšem je třeba podotknout, že to jde jako po másle a navíc je stále nač se dívat: na vinohrady, slunečnicová pole, zámky, líbezné vinařské vesničky – dlouhých 23 kilometrů požitků! Na cyklodrezínu se vejde maximálně 12 osob a jedna z nich je dokonce vybavená soudkem s pípou a pivem!

Na kole vinohradnickou oblastí „Vinařská idyla” (Weinidylle) rovnou cestou do ráje V přírodních rezervacích jižního Burgenlandu a také kolem toku řeky Lafnitz, která je jednou z posledních civilizací zcela nedotčených řek v Evropě, očekávají cyklisty překrásné panenské lužní lesy. Kdo jednou projížděl Vinařskou idylou s vinicemi na strmě se svažujících kopcích, s typickými vinařskými domky s lisovnami a vinnými sklípky, kdo poté zasedl k dubovému stolu vinného šenku a vydatně ochutnával místní speciality a skvělá burgenlandská vína Uhudler (víno vyráběné z různých druhů hroznů, s typickou chutí lesních plodů) nebo modrou Frankovku, ten už ví, jak chutná ráj.

Na elektrokole za rajskými podniky „Kousek ráje” je společenství sdružující 40 špičkových podniků v jižním Burgenlandu, které se zaměřují na produkci jedinečných a pro danou oblast typických regionálních lahůdek. Nasedněte tedy na kolo s elektrickým motorem a nechte se rychlostí větru dopravit za rajskými požitky: do hostinců, vinných šenků nebo do vyhlášeného včelařství. Každé elektrokolo je vybavené proutěným košíkem, do něhož budete skládat nakoupené lahůdky, každý cyklista obdrží při zapůjčení E-biku i bezplatný kulinářský poukaz rajského společenství. Brožura malého formátu s mnoha fotografiemi, kterou vydala Burgenlandská zemská turistická centrála (Burgenland Tourismus), uvádí a s láskou popisuje trasy všech cyklostezek. Kromě toho poskytuje mnoho užitečných informací v souvislosti s cykloturistikou. Brožura je k dostání (ve slovenštině) u výše uvedené organizace.

Balíček Apfelhof

Penzion Apfelhof ve středním Burgenlandu si velmi zakládá na své rodinné atmosféře a vynikajících službách. Svým hostům poskytuje mimo jiné velkou a krásnou zahradu s dětským hřištěm, malou zoologickou zahrádku se zvířátky k pohlazení a také jízdárnu. Každý host – ať dospělý nebo dítě – zde pozná, jak se žije v těsném sepětí s přírodou

„Balíček pro jezdce na drátěném i skutečném oři” Vyhoupni se do sedla své volby (cyklistického nebo koňského) a vydej se za krásami naší přírody, vč. Sunny Bunny Rolling Days.

3 noci v komfortním pokoji Přípitek na uvítanou Bohatá snídaně ve formě bufetu Večeře ve vinném šenku (17.30 – 20.00 hod.) 1 celodenní vstupenka do Slunečních termálních lázní Návštěva zvířátek v malé zoologické zahradě Jízda na ponících pro děti (pro vyzkoušení) nebo zapůjčení jízdních kol, cyklistické helmy, cyklistické mapy 1l jablečné šťávy a 1 l vody pro rodinu při večeři 1 malé překvapení pro děti při odjezdu Jablka po dobu pobytu k dispozici

Další služby zahrnuté v ceně: neomezené užívání kuchyně, bezplatné zapůjčení koupacích plášťů, babyfon, atd.

Cena: od 187 € za dospělého

Kontakt & Objednávky: Pension Apfelhof**** Wiesenweg 2 A-7361 Lutzmannsburg Tel.: +43/2615/87429 Fax: +43/2615/87429–22 pension@apfelhof.at www.apfelhof.at

Praktické informace

Vzdálenosti: Praha – Eisenstadt: 400 km (4 hod.) Praha – Lutzmannsburg: 440 km (4 hod. 40 min.)

Burgenland Tourismus Johann Permayer-Strasse 13 A-7000 Eisenstadt Tel.: +43/2682/63384–0, Fax: +43/2682/63384–20 info@burgenlan­d.info www.burgenland.info/cz 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu