Merida Bike Adventure letos na Křivoklátsku

12.5.2012
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2012-05-13T20:42:36 --> <p>Již 12. ročník nejznámějšího domácího bodovacího závodu dvojic na horském kole Merida Bike Adventure se bude v roce 2012 konat opět na začátku prázdnin, během víkendu 14.-15. července.</p>

Pořadatelé opět vybrali z hlediska cyklistiky opravdu unikátní lokalitu. Vy z vás, kteří se letos rozhodnete závodu zúčastnit, se můžete těšit na lesy oblasti CHKO Křivoklátsko. V roce 2012 se tak se svými koly dostanete do lesů a kaňonů v okolí břehů řeky Berounky. Křivoklátsko může být již v roce 2013 vyhlášeno národním parkem. Letošní 12. ročník závodu je možná vůbec poslední šancí, kdy do tohoto nádherného koutu republiky BA zavítá.

„Jedním z hlavních pilířů, na kterých popularita Bike Adventure stojí, je výběr lokalit. Každý rok nová oblast, každý rok nový, neprozkoumaný a něčím zvláštní terén. Výběr místa jsme nepodcenili ani v letošním roce, kdy jsme se rozhodli zavítat do lesů v okolí řeky Berounky. Křivoklátsko je rovněž zajímavé z hlediska rozmanitosti terénu a kontrolních míst. Na závodníky čekají takové lahůdky, jako je například kontrola přímo u historického přívozu, jehož využití se rovněž nabízí jako jedna z možných strategií,” přibližuje letošní ročník Jan Skřička, ředitel závodu.

Merida Bike Adventure ani letos nezklame svým centrem. „Samotné centrum akce jsme letos situovali do RS Hlavatice u Zbirohu. Jedná se pečlivě udržované rekreační středisko na kopci přímo nad městem Zbiroh. Věřím, že ani letos centrum účastníky závodu nezklame,” uzavírá představení letošního ročníku Jan Skřička.

 

LOAP BA Challenge opět součástí BA
Součástí BA12 bude opět speciální vložený závod pro ty nejnáročnější – Loap BA Challenge, který si svoji premiéru odbyl v roce 2010. Letos bude tedy do programu akce zařazen již potřetí.

Pokud o Bike Adventure slyšíte poprvé a nevíte, o co se jedná, vězte, že Loap BA Challenge je ještě náročnější variantou BA, při které účastníci přespávají v předem neznámém místě na trase závodu, a vezou si tedy všechno potřebné vybavení včetně jídla s sebou.

 

BA OPEN pro příchozí
Ti, kdo si na hlavní závod netroufají nebo se nestihnou včas přihlásit, mohou startovat v kategorii BA Open. Stačí jen, když si v místě zakoupíte mapu s kontrolami, vyzvednete bodové hodnoty a můžete vyrazit do terénu. Účastníkům však není měřen čas, v kategorii BA Open se „závodí” jen pro radost z jízdy na kole.

 

Přihláškový systém bude spuštěn v druhé polovině května
S pravidelnou účastí více než tisícovky závodníků se Merida Bike Adventure řadí mezi nejvýznamnější evropské akce svého druhu. Není žádným tajemstvím, že poptávka po startovních místech každoročně převyšuje nabídku.

Zájemcům o start proto doporučujeme sledovat webové stránky závodu, kde bude v polovině května zveřejněno přesné datum spuštění přihlášek. V posledních letech se pravidelně dařilo naplnit kapacitu startovního pole do několika hodin od otevření online registračního systému.

Více informací najdete na www.bike-adventure.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu