Kolo pro život – 15x v 2012

19.4.2012
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2012-04-19T14:14:01 --> <p>Seriál závodů horských kol Kolo pro život letos oslaví již 13. narozeniny. V roce 2012 má pro milovníky cyklistiky přichystaných 15 sobotních závodů v Čechách a na Moravě. Ročníku 2011 se zúčastnilo celkem 18 900 startu­jících, průměrná účast byla 1200 na jeden závod. Celková účast včetně diváků v areálu se pohybovala okolo 65 000 lidí! Vůbec nejvyšší účast zaznamenal závod ve Valticích s neuvěřitelnými téměř 1900 bikery</p>

Třináctý ročník odstartuje 28. dubna závodem Trans Brdy České spořitelny v Letech u Prahy, poslední díl seriálu obstará již tradičně Oderská Mlýnice České spořitelny, která se letos jede 22. září. Zcela novým závodem je Kouty MTB maraton České spořitelny v Koutech nad Desnou (30. června). Vítězství z loňska obhajují v kategorii jednotlivců Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized MTB) a Petra Kotová (Nissan Dolák), v soutěži teamů Nissan Dolák Team A.
Na rok 2012 je pro závodníky připraveno hned několik novinek. Jednou z nejvýznamnějších je rozdělení tras závodů do čtyř kategorií (A, B, C, D), přičemž zcela nová je ta s délkou cca 35 kilometrů. Její zavedení by měli přivítat především závodníci, kteří dosud startovali ve Fitness jízdě a chtějí zkusit něco o trochu těžšího. Trasa, která ponese označení C, je delší a také technicky náročnější.
Trasa D neboli Fitness jízda s délkou 18 – 25 kilometrů a mírným profilem se od letošního roku mění v nesoutěžní závod pro zábavu, nebudou v něm vyhlašovány výsledky. Do Fitness jízdy se ale zařazuje zcela nová soutěž Rodinných týmů. Novinky jsou přichystány i ve speciální soutěži pro děti Junior Trophy. Bonusem pro děti i dospělé bude unikátní mobilní překážková dráha pumptrack, která je první svého druhu v republice. Lze ji sestavit z různých modulů a výukový program na ní bude součástí všech letošních závodů KPŽ. Oproti předešlým ročníkům budou moci všichni startující využít ještě kvalitnějších služeb v areálech zázemí závodů včetně bohatého doprovodného programu.
Roman Čermák (ČS MTB Team, s.r.o., organizátor seriálu Kolo pro život): „Všem účastníkům seriálu Kolo pro život bych chtěl popřát úspěšnou cyklistickou sezónu 2012. Za nás organizátory bych si přál, aby nám bylo počasí nakloněno stejně jako loni, aby závodníky naše závody bavily a domů odjížděli spokojeni s pocitem skvěle stráveného volného času!”
(tz)
Foto: Antonín Šrámek

TERMÍNOVÁ LISTINA SERIÁLU KOLO PRO ŽIVOT 2012

 

Datum Název závodu Místo
28.4. Trans Brdy České spořitelny Lety u Prahy
19.5. Mladá Boleslav Tour Škoda Auto Mladá Boleslav
2.6. Jestřebí hory České spořitelny Úpice
9.6. Orlík Tour Kooperativy Orlík – Vystrkov
23.6. Vrchlabí – Špindl Tour Škoda Auto Vrchlabí
30.6. Kouty MTB maraton České spořitelny Kouty nad Desnou
7.7. Bikemaraton Drásal České spořitelny Holešov
21.7. Praha – Karlštejn Tour České spořitelny Praha – Velká Chuchle
28.7. Šumavský MTB maraton České spořitelny Zadov
11.8. Ještěd Tour Kooperativy Liberec – Vesec
18.8. Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto Karlovy Vary
25.8. Manitou Železné hory České spořitelny Chrudim
8.9. Priessnitzova padesátka České spořitelny Jeseník
15.9. Valtické Cyklobraní Kooperativy Valtice
22.9. Oderská Mlýnice České spořitelny Klokočůvek u Oder

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu